Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: Paryż wzywa do szczepień

W poniedziałek Marie de Paris powiedziała, że ​​przerwanie łańcucha chłodniczego na początku sierpnia w dużym paryskim centrum szczepień przeciwko ospie małp wymagało powtórzenia zastrzyków, które zostały wykonane w tamtych czasach, prawie 500 osobom, z wyłączeniem jakichkolwiek zagrożeń dla zdrowia.

Prawie 500 osób zostało zaszczepionych przeciwko ospa małp W Paryżu będziesz musiał otrzymać nowy zastrzyk. Powodem tej sytuacji jest przerwa w łańcuchu chłodniczym.

„Nie ma zagrożenia dla zdrowia osób zaangażowanych, ale nowy pierwszy zastrzyk jest niezbędny, aby był skuteczny” Ochrona przed wirusamiNapisał wiadomość na swojej stronie internetowej Strona Ratusz Paryża, który otworzył centrum szczepień Edison o „wysokiej wydajności” w 13. dzielnicy Paryża.

Centrum „musiało być tymczasowo zamknięte” i zostanie ponownie otwarte we wtorek, dodaje Ratusz, który skontaktował się ze wszystkimi zainteresowanymi, w szczególności z tymi, którzy zostali zaszczepieni w dniach 2-4 sierpnia. Czyli 468 osób, według Anne Souris, zastępcy burmistrza Paryża odpowiedzialnej za zdrowie publiczne.

Wadliwa lodówka

„Była wadliwa lodówka”, wyjaśnia, a optymalna temperatura do przechowywania szczepionek nie była przestrzegana. Awaria została wykryta w czwartek rano i doprowadziła do natychmiastowego zamknięcia pozycji.

„Sprawdziliśmy, czy nie ma toksyczności. Pojawiła się notatka od redaktora Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków (ANSM) i zapewniła nas, że nie ma ryzyka” – dodaje Ann Souris. Ale „agencje zdrowia zaleciły, ze względu na bezpieczeństwo, aby osoby, które otrzymały dawkę, zostały ponownie zaszczepione” 2, 3 i 4 sierpnia.

Tym osobom proponuje się nową wizytę i są one „priorytetowe w stosunku do wszystkich otwartych spotkań” w Centrum Edisona lub w ośrodkach Bezpłatnej Informacji, Badań Przesiewowych i Diagnostyki (CeGIDD), powtarza ponownie.

READ  Nagroda Balzana 2021: Wywiad z fizykiem Thibaut Damour