Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czas oglądać Perseidów

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Odkryj deszcz meteorów z Perseidów
Zapora spadających gwiazd z konstelacji Perseusza: Persowie. Te meteory są szczególnie niesamowite, szczególnie latem!

Wszyscy o tym słyszeli Perseidy, jeden z najaktywniejszych deszczów meteorów w roku, pada na nasze niebo każdego lata, do 100 meteorów na godzinę, w najlepszych warunkach. Innymi słowy, Piękny prysznic spadających gwiazdwspaniały spektakl natury zaprasza do wylegiwania się w (suchej) trawie, z rodziną lub przyjaciółmi, w towarzystwie świerszczy, do snucia marzeń oczy zanurzone w mieniącym się gwiazdami niebie, czekające na te ukryte i świetliste części kometa. Ciekawe niebiańskie widowisko, którego nie będziemy wystarczająco podkreślać, wymaga znalezienia odległego i spokojnego miejsca, na wsi, z dala od zgiełku i wściekłości ziemi. zanieczyszczenie światłem Duże miasta, żeby w pełni je wykorzystać.

Tak, ale… w tym roku jest duży problem: pełnia księżyca który będzie świecił od wieczora do rana w nocy największej aktywności, 12-13 sierpnia, znacznie zmniejszając możliwość zobaczenia dużej ilościspadające gwiazdy. Tak więc zamiast 50 do 60 (a nawet ponad 100, w zależności od roku) Mikrometeoryty Widocznie na godzinę w drugiej części nocy trzeba będzie zadowolić się najjaśniejszymi, zredukowanymi do dziesięciu na godzinę. Na dzień przed spodziewanym szczytem i dzień po nim warunki nie byłyby lepsze, bo prawie pełnia nadal byłaby kłopotliwa do wykrycia. A skoro nie da się go wyłączyć ani schować przed nim, trzeba się z tym uporać… W przeciwnym razie wybierz inną noc, kiedy księżyc jest cieńszy i odchodzi wcześniej.

Najlepszy czas na zobaczenie Perseidów

Nie wszystko stracone, ponieważrój meteorów Perseidy trwają od 17 lipca do 22 sierpnia, co oferuje kilka nocy bez księżyca lub innych, z bardziej dyskretną obecnością (w półksiężycu lub w pierwszej kwadrze, będzie spać wcześnie), jak obecnie. Wprawdzie piękne deszcze spadających gwiazd nie były jeszcze tradycyjnie tak aktywne jak w nocy z 12 na 13 sierpnia, ale jest wiele okazji do ich licznych obserwacji. Nie trzeba też czekać na ten termin szczytowej aktywności, by skorzystać z najpiękniejszych deszczy spadających gwiazd roku.

READ  W nocy z czwartku na piątek zamknij oczy!

Jak co roku, w każdą noc, którą zdecydujesz się obserwować (i liczyć) Perseidy – przed, po lub w dniu szczytowej aktywności – musisz poczekać do wschodu i zachodu słońca. Powstanie konstelacji Perseusza, która nadała mu nazwę roju, ponieważ w jego wnętrzu promieniowanie pada, w drugiej połowie nocy, aby zobaczyć jak najwięcej. Dzieje się tak, gdy Ziemia wchodzi w najgęstszy obszar pola gruzu pozostawionego przez korytarze komety Swift-Tuttle (powraca co 133 lata).

wreszcie, „Nie mniej ważny”zwróćmy uwagę, że tego lata, w drugiej części nocy, można zobaczyć nie tylko meteory: w rzeczywistości kilka planet paraduje jedna po drugiej na niebie, tworząc piękny układ naekliptyka wświt. Jako pierwsza pojawia się cudowna planeta Saturn, która zaczyna się o 22:00, a następnie Jowisznie przegap jego blasku od środka nocy. Mars Czerwony po cichu przybywa około 1:30 i wreszcie świeci Wenus wstaje w migotaniu świtu („Różowe palce”Homer), około 5:30 rano. Nie można też przegapić, używając lornetki, gigantycznej komety (C/2017 K2 PanStarrsWidoczny w Scorpio od początku nocy!

Bardzo dobra uwaga dla wszystkich.

Uwaga: Aby wytrzymać najzimniejsze godziny w nocy, weź ze sobą ciepłe ubrania.

2016 Deszcz meteorów Perseidów

Artykuł z Xavier Demersmann Opublikowano Sierpień 12, 2016

W nocy z 11 na 12 sierpnia aktywność roju meteorów Perseidów osiągnie szczyt: na godzinę można zobaczyć około 200 jasnych gwiazd. Podwój pozostałe lata.

1 tydzień po 26miGwiaździsta noc, niebo przedstawia nam nowy spektakl: deszcz spadających gwiazd. Pamiętaj, że to powtarzające się zjawisko nie ma nic wspólnego z spadającymi gwiazdami… To są drobne meteoryty, przeważnie wielkości ziarna piasek Albo ziarnko ryżu, które rozpada się na wierzchu atmosfera. Niewielu, najjaśniejszych de factoMoże być wielkości pięści. Te sierpniowe należą do roju meteorów Perseidów, ponieważ ich promieniowanie znajduje się w kierunku konstelacji Perseusza. Nie jest to jedyna rój w roku, ale ponieważ występuje w łagodne letnie noce, w czasie wakacji, a wskaźnik widocznych meteorów na godzinę często przekracza 100 w szczytowym okresie aktywności, stał się bardzo popularny.

READ  Hiszpania: Czy wirus Zachodniego Nilu pojawi się ponownie tego lata? Katalonia pod obserwacją...

W tym roku maksimum spodziewane jest w nocy z 11 na 12 sierpnia. Specjaliści są podekscytowani, że w szczytowym momencie zdarzenia, w drugiej części nocy, liczba tych maleńkich ziaren pozostających po komecie Swift-Tuttle powinna być dwukrotnie większa niż zwykle, aby przeniknąć do atmosfery o godz. Prędkość z prędkością 59 km/sek. Prognoza to 200 meteorów na godzinę.

Dlaczego ten boom? Ponieważ znajduje się pod wpływem przyciągania grawitacyjnego planet, zwłaszcza że JowiszStrumienie pyłu 1079, 1479 i 1862 pozostawione przez przejścia komet w wewnętrznym Układzie Słonecznym zbliżyły się do naszej planety.

Poza tym, jeśli tak jest, serial zapowiada się dwa razy lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że Prognoza pogody To jest korzystne i to zanieczyszczenie światłem być nieistotnym. Co do księżyca (w wspólnie z Saturnem i Marsem), wprawiając go w zakłopotanie jasnośćzniknie za horyzontem po północy, czyli gdy Perseusz wzleci w niebo… by móc wchłonąć jak najwięcej nieba.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?