Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: 6300 przypadków i 229 zgonów w 2020 roku, ostrzeżenia afrykańskich naukowców „zignorowano”

„Ostatnie epidemie są swego rodzaju kulminacją lat ignorowanych ostrzeżeń” – mówią afrykańscy naukowcy.

sprawy ospa małp Mów na całym świecie. Jeśli nagła epidemia wirus Coś, co zadziwia społeczność naukową ze względu na „trudną” przepuszczalność choroba, przekleństwo innych. Tak jest zwłaszcza w przypadku afrykańscy uczeni którzy twierdzą, że ich ostrzeżenia nie zostały uwzględnione przez władze międzynarodowe.

W informacyjnym raporcie opublikowanym w poniedziałek na ich stronie internetowejnasi koledzy z Wiadomości CBCnajwiększy wydawca w Kanadanawet twierdzi, że to „Ostrzeżenia zignorowane”.

Sędzia dla siebie: 2800 spraw ospa małp Zgłoszono w 2018 r. prawie 3800 przypadków w następnym roku i prawie 6300 przypadków w 2020 r., w tym 229 zgonów. A wszystko to po prostu Demokratyczna Republika Konga.

Przeczytaj także:
Ospa małp: WHO obawia się powszechnej epidemii tego lata, szczególnie podczas dużych zgromadzeń

„Kulminacja lat ignorowanych ostrzeżeń”

„w ostatnich dniach epidemie To rodzaj kulminacji lat ignorowanych ostrzeżeń”.Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​dr Bogoma Titanji, naukowiec i lekarz specjalizujący się w chorobach zakaźnych z Uniwersytetu Emory w Atlancie, pochodzi z Kamerunu. „Ponieważ małpi ospa jest niestety chorobą, która tradycyjnie wywoływała epidemie Afryka – i zwykle w bardzo odległych częściach Afryki – i dotyka populacje, na których świat nie zawsze się przejmuje”.

Już w 2010 roku ukazał się artykuł na temat pnas.oreg, oficjalne czasopismo Amerykańskiej Akademii Naukwskazał palcem na’Duży wzrost wEfekt Ludzka ospa małp 30 lat po zakończeniu kampanii szczepionka Przeciw ospie w Demokratycznej Republice Konga.

„Im dalej jesteśmy, Serum W walce z ospą małpią jest większe prawdopodobieństwo, że zacznie się rozprzestrzeniać”.Dr Oyewale Tomori, nigeryjski wirusolog, członek zarządu Global Virome Project i były prezes Nigeryjskiej Akademii Nauk powiedział. „Mówiliśmy to od jakiegoś czasu. Teraz nasze obawy się potwierdziły”..

Od lat afrykańscy uczeni śledzą wzrost liczby # Zemsta Wszystkie przypadki, podczas gdy ochrona krzyżowa przed szczepionkami przeciwko ospie osłabła. Nie było więc zaskoczeniem, gdy wirus zaczął się rozprzestrzeniać – a niektórzy ostrzegają, że świat powinien spodziewać się większej liczby epidemii.

nowy ode mnie:https://t.co/uEUWbgiEkJ

—Lauren Pelley 1 czerwca 2022

READ  Najlepsza mapa ciemnej materii rodzi nowe pytania dotyczące wszechświata