Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osoby, które jednocześnie zachorują na Covid-19 i grypę, są dwukrotnie bardziej narażone na śmierć

Według brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) osoby, które jednocześnie zarażą się grypą i wirusem Covid-19, są „dwukrotnie bardziej narażone na śmierć”.

Podczas zimy i wirus Zbliżając się szybko, Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia ostrzegła Brytyjczyków przed zagrożeniami, z którymi wciąż się borykają, a Covid-19 jeszcze nie zniknął.

nieprzewidywalna zima

„Myślę, że nadchodząca zima jest niepewna” – powiedziała przez mikrofon dyrektor UKHSA dr Jenny Harris Sky News. „To nie jest prognoza, nie jest to pewne, ale wiemy, że przypadki grypy były najniższe w zeszłym roku, więc odporność i stres są bardziej dotknięte i tracone.

Według Jenny Harris, która mówi, że „w ciągu ostatnich pięciu lat około 11 000 osób zmarło na grypę”, w tym roku choroba może mieć kilka różnych szczepów. I handluj tymi zmiennymi z grypa Poza tym COVID-19 Może to być śmiertelne dla tysięcy ludzi: „Zawsze istnieje ryzyko uzyskania obu [maladies]. A jeśli tak się stanie, wstępne dane sugerują, że prawdopodobieństwo śmierci jest dwa razy większe, niż gdybyś miał tylko Covid-19”.

Aby uchronić się przed obydwoma chorobami, dyrektor UKHSA zaleca szczepienie zarówno przeciwko Covid-19, jak i przeciwko grypie, które Serum Opracowany na sezon, może chronić przed czterema różnymi typami. „Ale oczywiście nadal przestrzegają zasad higieny, które wprowadziliśmy w czasie epidemii Covid” – podsumowała.

READ  Chiny zatankowały stację kosmiczną wraz z wystrzeleniem Tianzhou-2