Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osaka rozpoczyna sezon zwycięstwem Melbourne

Naomi Osaka powraca, gdy zdobyła dwa ze swoich czterech singlowych tytułów. stary wenten Świat 1 czuje się dobrze po spędzeniu czasu na odzyskaniu miłości do swojego sportu.

Mistrzyni Australian Open rozpoczęła sezon 2022 od zwycięstwa 6-4, 3-6, 6-3 nad Alizee Cornet we wtorek w „letnim turnieju grupowym” w Melbourne.

Osaka wszedł na kort centralny Rod Laver Arena po raz pierwszy od wygrania Australian Open w lutym. Był to również jej pierwszy mecz w WTA Tour od czasu przegranej we wrześniu trzeciej rundy US Open z Leilą Annie Fernandez z Laval.

Po przegranej Osaka powiedział: „Szczerze, nie wiem, kiedy będę brał udział w następnym meczu tenisowym”.

Odeszła wcześniej w zeszłym roku, przerwa w jej zdrowiu psychicznym, która rozpoczęła się, gdy wycofała się z Rolanda Garrosa przed meczem drugiej rundy. Tęskniła również za Wimbledonem, po czym wróciła, by wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie podczas ceremonii otwarcia rozpaliła olimpijski płomień.

Osaka powiedziała, że ​​w tym roku wyznaczyła sobie priorytetowy cel, którym jest radość z gry.

„Jestem osobą, która tak bardzo dba o wyniki i tabele, i muszę znaleźć sposób, aby znów cieszyć się grą, ponieważ właśnie dlatego zaczęłam ten sport na początku” – powiedziała.

Po spędzeniu czasu z przyjaciółmi i rodziną, dodała, że ​​powoli zaczyna ponownie odnajdywać miłość do gry.

„To nie wygląda na to, że to się całkowicie skończyło, ale wiele uczuć, które odczuwałem, grając konsekwentnie rok po roku, przytłoczyło to” – powiedział Osaka.

Osaka prowadził przez seta i złamał się, zanim Cornet rozpoczął zwycięską passę pięciu meczów, aby wymusić trzeci set. Osaka była skuteczna tylko w 38 procentach (31 na 81) w swoim pierwszym serwisie, popełniając osiem podwójnych błędów i 57 nieobowiązkowych błędów, ale uratowała ją z 51 wygranymi. Natrafiłem tylko na trzy kule.

READ  Z Tbilisi do Tokio, nieoczekiwana podróż byłego uchodźcy Luki Mkhedze

„Czuję, że popełniłem dzisiaj wiele łatwych błędów”, przyznał czołowy gracz, „ale spodziewałem się tego, ponieważ to pierwszy mecz i byłem naprawdę zdenerwowany”.

Ograniczenia w podróży podczas pandemii COVID-19 oznaczają, że przed turniejem Australian Open rozpoczynającym się 17 stycznia jest napięty harmonogram wydarzeń.

Trzy wydarzenia odbywają się w tym tygodniu w Melbourne w ramach Australian Summer Tennis Championships: dwa turnieje WTA i jeden turniej ATP. W Adelajdzie w tym tygodniu odbędzie się połączony turniej ATP i WTA. Puchar ATP odbywa się w Sydney.

Jessica Pegola, pierwsza rozstawiona w turnieju innych kobiet w Melbourne, przegrała z Iriną Camelią Bejo 7:6 (6), 6:3 w pierwszej rundzie.

Pegola, który w zeszłym roku dotarł do ćwierćfinału Australian Open, prowadził 5:3 i był na mecie, zanim Peugeot powrócił do zwycięstwa.

W mistrzostwach mężczyzn w Melbourne Facundo Bagnis pokonał poprzedni zespółten 1 Andy Murray 6-3, 5-7, 6-3, obronił 11 z 13 rozbijając piłkę. Teraz zmierzy się z Grigorem Dimitrovem, Nten 3. Murray, pięciokrotny finalista Australian Open, otrzymał zaproszenie do gry w pierwszym dużym turnieju sezonu.

W Adelajdzie mistrzyni Roland Garros 2020, Iga Świątek, rozpoczęła obronę tytułu od zwycięstwa 6-3 6-3 nad Darią Savile, przed swoim ostatnim małżeństwem lepiej znaną jako Darię Gavrilovą. Polak spotka się z Fernandezem w drugiej rundzie.

Amerykanka Coco Gauff, która pokonała Norwegię Ulrike Ikere 6-2 6-1, zmierzy się w drugiej rundzie z mistrzynią Australian Open 2020, Ashleigh Barty. Sofia Kenin pokonała Lucię Bronzetti 7-5, 7-5, a Anastasia Jasanova pokonała Elinę Svitolinę 5-7, 6-4, 6-3.

Obejrzyj wideo