Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia „bezprecedensowy” poziom „warunków przypominających klęskę głodu” w Gazie

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia „bezprecedensowy” poziom „warunków przypominających klęskę głodu” w Gazie

Ludność Gazy cierpi do pewnego stopnia „Bez precedensu” Do „Warunki przypominające głód” Według szacunków Światowego Programu Żywnościowego z poniedziałku 12 lutego, z powodu konfliktu między Izraelem a Hamasem. Około 550 000 ludzi stoi w obliczu katastrofalnego braku bezpieczeństwa żywnościowego, podczas gdy konflikt dotyka całą ludność, twierdzi Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa z siedzibą w Rzymie (Włochy). Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Uwolniono dwóch zakładników. W nocy z niedzieli na poniedziałek armia izraelska wypuściła dwóch zakładników. Fernando Simon Marman (60 lat) i Louis Harr (70 lat) zostali odnalezieni podczas nocnej operacji w Rafah przeprowadzonej wspólnie przez wojsko i Shin Bet. [Sécurité intérieure] I izraelska policja.Jak wynika z komunikatu prasowego wydanego przez te trzy służby. Obaj mężczyźni zostali porwani 7 października z kibucu Nir Yitzhak i zabrani do Centrum Medycznego Sheba na obrzeżach Tel Awiwu na wstępne badania lekarskie. „Stan ich jest stabilny”.– opisał dyrektor placówki. „Tylko ciągła presja militarna” dopóki „zwycięstwo” „Będzie wolny”.„Wszyscy nasi zakładnicy”. W Strefie Gazy odpowiedział izraelski premier Benjamin Netanjahu.

Rafahowi grozi nieuchronny izraelski atak. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych izraelski premier Benjamin Netanjahu nakazał swojej armii przygotować się do ataku na Rafah na granicy z Egiptem, gdzie obecnie gromadzi się 1,4 miliona Palestyńczyków. To palestyńskie miasto, które zostało przekształcone w ogromny obóz, jest ostatnim ośrodkiem miejskim, do którego nie dotarła jeszcze armia izraelska.

Międzynarodowe ostrzeżenia wobec Izraela Kilka krajów ostrzegało przed tym „Katastrofa humanitarna” W przypadku ataku na gęsto zaludnione miasto. Benjamin Netanjahu potwierdza, że ​​jego kraj to gwarantuje „Bezpieczne przejście dla ludności cywilnej, aby mogła opuścić” Miasto nie określiło, gdzie ludność cywilna mogłaby szukać schronienia.

Jeszcze stu zakładników. 7 października w Izraelu porwano około 250 osób i przewieziono do Gazy. Tygodniowy rozejm w listopadzie pozwolił na uwolnienie 105 zakładników w zamian za uwolnienie 240 Palestyńczyków przetrzymywanych przez Izrael. Przed uwolnieniem dwóch ostatnich zakładników Izrael oszacował, że w Gazie nadal przetrzymywane są 132 osoby, z których 29 uznano za zmarłe.

READ  Nie żyje mecenas Sarah Weddington, która zdobyła prawa do aborcji w Stanach Zjednoczonych