Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Republikanie chcą, aby „szybka moda” stała się modna

Republikanie chcą, aby „szybka moda” stała się modna

Jest młodą ekologiczną twarzą Partii Republikańskiej (LR). Antoine Vermorel Marques ma prawie 31 lat i najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nosi przy łóżku w formie książki, ale ma też konto w TikTok, sieci społecznościowej wybieranej przez nastolatków i klientów Shein , ten chiński gigant. Do„Szybka moda” („moda jednorazowa”) w Internecie. Poseł z Loary opisuje swoje zanurzenie się w internetowych filmach Sheina, w których influencerzy pochwalają się swoimi zakupami w płatnych scenach.

Zawsze podekscytowani otwierają całe pudła ubrań, aby obejrzeć jeden z 470 000 stylów dostępnych na stronie. Przy szacunkowej średniej cenie 7 euro za produkt i tysiącach nowych produktów wprowadzanych codziennie przy pomocy sztucznej inteligencji, aby zaspokoić pragnienia kupujących, Shein będzie dążyć do hiperkonsumpcji. „Przyjmujemy bardzo szybkie, jednorazowe podejście. Polega to na tym, że kupuję koszulę, zakładam ją raz i wyrzucam do kosza”.potępia markiza Antoine’a Vermorela.

We wtorek wybrany urzędnik powinien przedstawić projekt ustawy o sugestywnym tytule: „Wyprowadzanie szybkiej mody z mody dzięki systemowi premiowych nagród”. Tekst ten powinien zostać omówiony na początku marca podczas Tygodnia Przejrzystości Partii Zgromadzenia Narodowego. Zdaniem MP LR temat też przemawia „W prawo, a nie w lewo, ponieważ chodzi o pogodzenie recyklingu i środowiska”.. Urodzony i wybrany w Rouen (Loara) ten rolnik zna historię bogatej tkanki swojego miasta, łącznie z przeprowadzkami w latach 80. XX wieku i niedawnym niepowodzeniem… „Moda ekologiczna”.

Przeczytaj także raport: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Shein, nowy gigant „ultraszybkiej mody” z niezbyt gwiazdorskimi stylami

Jednak ta tendencja do bardziej zrównoważonej konsumpcji jest zagrożona, jego zdaniem, przez firmę taką jak Shein, która stanowi jedną piątą światowego rynku szybkiej mody i już wyprzedza wiodące marki, takie jak Zara i H&M. „Gdybyśmy importowali produkty spełniające standardy społeczne i środowiskowe podobne do naszych, nie miałbym dużego problemu. Ale na przykład Shin tak nie jest.„, wyjaśnia Antoine Vermorel Marques. Wybrany urzędnik powołuje się na badanie przeprowadzone przez Greenpeace. Z analizy 42 sztuk odzieży zakupionej w Austrii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Hiszpanii 15% z nich narusza europejskie prawodawstwo dotyczące chemikaliów. Stowarzyszenie Obrony Środowiska.

READ  Ramadan 2022: ogłoszono datę Id al-Fitr, która zbiega się z końcem postu we Francji

„Paszport tkanek”

Nie wypowiadając ani słowa o protekcjonizmie, pan Vermorel-Márquez chce stworzyć fundację „Paszport tekstylny wsparciem naszego biznesu” I karanie zagranicznej konkurencji „Często brak poszanowania praw pracowniczych, poszanowania naszego środowiska i zdrowia klientów”.. Jego projekt ustawy wprowadza koncepcję progu (tysiąc nowych produktów dziennie) ukierunkowanego na podmioty, których wpływ na środowisko jest najbardziej znaczący, w celu objęcia ich określonymi obowiązkami. Nałożenie kary za szybką modę powinno umożliwić dodatkowe finansowanie bardziej odpowiedzialnych marek, takich jak te z francuskiego przemysłu tekstylnego.

Masz 35% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.