Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Orange podąża za strategią rozwoju światłowodów w Polsce

Wysłany dnia

Pixabay

(AOF) – Orange Polka ogłosiła dziś rano, że wraz z APG opracowuje „włókno szklane” 50/50. To joint venture ma na celu wsparcie wykorzystania światłowodów w Polsce, gdzie dostęp do infrastruktury o największej przepustowości jest ograniczony lub w ogóle go nie ma. Fiberco obejmuje 2,4 miliona podatków, z których 1,7 miliona ma zostać wykorzystane w ciągu najbliższych pięciu lat. Transakcja daje spółce joint venture kwotę 2,748 miliarda (60 605 milionów) po konkurencyjnym procesie znalezienia długoterminowego partnera.

W tym kontekście Orange Polga otrzyma od ABG 1,374 mld slotów (3 303 mln), z czego 65% zostanie wypłacone po jej zamknięciu, wykorzystując saldo między 2022 a 2026 rokiem.

Projekt ten umożliwi Orange Polka realizację ambitnej strategii wdrażania światłowodów poprzez podział kosztów inwestycji.

AOF – Dowiedz się więcej

Darmowy atak na wiele węzłów

Firma 4G zdecydowała się oferować pakiety 5G za darmo w tej samej cenie, oferując jednocześnie szerszy zasięg obszaru. Dzięki 40-procentowemu zabezpieczeniu w zakresie zarzutów agresji i populacji, odzwierciedla to strategię, która odniosła sukces w sieci 4G.

Nadal na rynku krajowym Iliad (spółka matka Free) chce teraz przejąć segment biznesowy zdominowany przez Orange i SFR. Zespół posiada gracza w chmurze o nazwie Scaleway, co pozwala mu pozycjonować się w tym segmencie.

Na arenie międzynarodowej Iliad kontynuowała ekspansję w Europie: po Włoszech i Irlandii spółka matka Free zainwestowała w Polsce, stając się tym samym szóstym europejskim operatorem.

READ  Unia Europejska wypłaciła Polsce ponad pół miliarda euro