Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Optymalizacja przestrzeni Jak zaoszczędzić miejsce w małej kuchni?

Optymalizacja przestrzeni Jak zaoszczędzić miejsce w małej kuchni?

Kuchnia jest na ogół radosnym pomieszczeniem, w którym w dużej mierze brakuje wystroju. Najbardziej zaawansowanym powodem jest oszczędność miejsca i mobilności. Jednak zawsze można połączyć piękno i oszczędność miejsca. Ale co zrobić, gdy pokój jest w zasadzie mały? Oto jak możesz zaoszczędzić miejsce w małej kuchni, nie zaniedbując aspektu dekoracyjnego.

Priorytetowe wykorzystanie górnej pamięci masowej

W kuchni o małej powierzchni odpowiednie przechowywanie przyborów, naczyń i innych sztućców jest niezbędne do utrzymania czystej przestrzeni roboczej. Aby to zrobić, wybierz meble do przechowywania, które wykorzystują pionowość pomieszczenia. Duża półka może być całkiem odpowiednia i wizualnie nadać kuchni wysokość. Aby dopełnić całość, możesz dodać półki i szafki wiszące.

Postaw na meble modułowe lub łatwe do przechowywania

W celu zaoszczędzenia miejsca innym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli modułowych, składanych lub wielofunkcyjnych. Na przykład możesz postawić wyspy kuchenne na kółkach, składane krzesła i inne wysuwane stoły. Dzięki takim meblom w mgnieniu oka zwolnisz miejsce w swojej kuchni.

Stwórz dobry układ, grupując trzy obszary robocze

W kuchni powinny znajdować się trzy stanowiska pracy: stanowisko pracy zimnej, którym zazwyczaj jest lodówka, stanowisko pracy gorące, czyli piec, oraz stanowisko mycia, którym jest zlewozmywak. Aby zaoszczędzić miejsce w Twojej małej kuchni i zapewnić wygodę użytkowania, zaleca się, aby te trzy stanowiska pracy były w miarę możliwości zgrupowane na tej samej przestrzeni. Dobry projekt pozwala uniknąć męczenia się tam iz powrotem w małym pomieszczeniu i pomoże odświeżyć pomieszczenie.

Wybierz małe urządzenia

Oszczędność miejsca zależy również od prawidłowego doboru sprzętu AGD. W małej kuchni wybierz małogabarytowe i wielofunkcyjne sprzęty: piekarnik + kuchenka, zabudowana zmywarka, mini lodówka, plancha… Wybierając małogabarytowy sprzęt AGD, zyskujesz ergonomię i harmonię w pomieszczeniu. W ten sposób nie ryzykujesz gotowania z przytłaczającym uczuciem w pokoju.

Maksymalizacja oświetlenia w kuchni

Zgodzisz się, że nikt nie lubi spędzać czasu w ciasnym, słabo oświetlonym pomieszczeniu. Aby podkreślić oszczędność miejsca w Twojej małej kuchni, konieczne jest lepsze doświetlenie pomieszczenia. Masz wiele możliwości, aby w dyskretny i dyskretny sposób poprawić jasność swojej małej kuchni: reflektor, kinkiet, lampa sufitowa, zawieszenie, taśma LED…

READ  Objawy i preferowane źródła pożywienia

Dodaj przyjazną atmosferę?

Na koniec możesz wzmocnić efekt ekspansji swojej małej kuchni, wybierając jasne kolory do dekoracji. Szary, beżowy, marmurowy, pastelowy błękit, a nawet ciemnobrązowy to kolory, które dodadzą stylowego akcentu Twojej małej kuchni. Możesz zaktualizować wszystko, dodając kilka akcentów czerwonego, żółtego, pomarańczowego lub czarnego. W ten sposób ozdoba Twojej kuchni będzie gwarantowana, a jednocześnie z powodzeniem stworzy efekt przestronności w pomieszczeniu.