Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mapa.  Zapalenie oskrzelików: oto sekcja epidemiologiczna po sekcjach

Mapa. Zapalenie oskrzelików: oto sekcja epidemiologiczna po sekcjach

podstawowy
Epidemia zapalenia oskrzelików rozprzestrzenia się w tym roku we Francji wcześnie i trudna, do tego stopnia, że ​​francuski urząd zdrowia publicznego potwierdził w środę, 9 listopada, że ​​„liczba wizyt na izbie przyjęć i hospitalizacji jest bardzo wysoka i na poziomie wyższym niż te obserwowane w szczytowych okresach epidemii trwających ponad 10 lat.” . Aby śledzić rozprzestrzenianie się choroby, oto mapa każdego departamentu we Francji.

Pierwotnie Z rejestru hospitalizacji „ponad dziesięć lat”napędzając kryzys pediatryczny, epidemia zapalenia oskrzelików uderza w tym roku wcześnie i mocno we Francji, podobnie jak w innych krajach, skłaniając rząd do uruchomienia Krajowy plan awaryjny Przewidziane w wyjątkowych przypadkach zdrowotnych.

Odnosząc się do „ciągłego wzrostu” wskaźników epidemii „pomimo zmiany” związanej ze świętem Wszystkich Świętych, francuski urząd zdrowia publicznego potwierdził w środę 9 listopada „bardzo dużą liczbę wizyt w nagłych wypadkach i hospitalizacji z powodu zapalenia oskrzelików i wyższe poziomy niż te obserwowane w szczytowych okresach epidemii trwających ponad 10 lat.”

Jak pokazano na tej mapie, całe miasto zostało dotknięte, a północna część jest bardziej dotknięta.

Według liczb od zdrowie publiczne FrancjaWe wtorek 9 oddziałów przekroczyło próg 3000 przypadków zapalenia oskrzelików na 10 000 wizyt w nagłych wypadkach. Są to Tarn-et-Garonne, Gironde, Indre, Ain, Loire-Atlantique, Essonne, Seine-Saint-Denis, Somme, Pas-de-Calais.

„Trudno” określić szczyt

Wyjaśnia Pascal Crepi, epidemiolog z School of Advanced Studies in Public Health w Rennes.

Po słabym krążeniu głównego wirusa, który powoduje zapalenie oskrzelików w 2020 roku, epidemia 2021 rozpoczęła się na początku października we Francji, w kontekście zakończenia porodu. Według Pascala Kribiego „epidemia 2022 wydaje się nabierać kształtu, tak jak w zeszłym roku w powijakach, ale nadal trudno jest” określić, czy zbliża się szczyt. Jeśli chodzi o zdrowie publiczne we Francji, „epidemiolog Sophie Faux spodziewa się kontynuacji wzrostu” i nie wyklucza, że ​​„tygodniowy rytm wzrośnie, gdy efekt świąteczny przestanie działać”.

READ  Podobnie jak w „Un jour sans fin”, osiemdziesięciolatka wciąż od nowa przeżywa te same wydarzenia.