Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Operator Nord Stream 2 mówi, że jest gotowy do dostarczania gazu

Ze swojej strony niemiecki regulator energetyki zawiesił jesienią certyfikację gazociągu, co nie powinno nastąpić przed połową 2022 roku.

Operator kontrowersyjnego nowego gazociągu Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami powiedział w środę, że jest gotowy do zagwarantowania dostaw w obliczu rosnących cen gazu z powodu napięć geopolitycznych. „Procedura wlotu gazu dla drugiej serii gazociągu Nord Stream 2 została zakończona (…) To ciśnienie jest wystarczające do rozpoczęcia transportu gazu” – powiedział operator tego 1230-kilometrowego podmorskiego gazociągu z siedzibą w Szwajcarii.

Niemiecki regulator energetyczny, który tej jesieni zawiesił certyfikację gazociągu ze względu na przeszkodę prawną, wskazał w połowie grudnia, że ​​ten ostatni nie będzie interweniował przed połową 2022 r. Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił go w środę, że Nord Stream 2 działa na rzecz Rozpocznij dostawy, gdy tylko zostanie wydane Zielone światło z Berlina. „Gdy tylko (Niemcy) zdecydują się rozpocząć pracę, duże ilości i dodatkowe ilości rosyjskiego gazu natychmiast trafią do Europy” – powiedział podczas spotkania transmitowanego w rosyjskiej telewizji publicznej.

„Będzie to miało natychmiastowy wpływ na ceny rynkowe”.

Zwrócił uwagę, że uruchomienie obniży cenę gazu, która w ubiegłym tygodniu osiągnęła nowy rekordowy poziom w Europie. „Będzie to miało natychmiastowy wpływ na ceny rynkowe i natychmiast odczują to wszystkie kraje i ich konsumenci korzystający z rosyjskiego gazu” – powiedział Władimir Putin. Ten gazociąg przez lata dzielił ludzi Zachodu, część z nich, w tym Stany Zjednoczone, w przekonaniu, że wzmocni to zależność Europy od Moskwy.

Tuba została niedawno znaleziona w innym teczce: eskalacja napięć od listopada na granicy z Ukrainą, w pobliżu której Rosja zgromadziła wojska, budzi obawy przed operacją wojskową przeciwko Kijowowi. Nowy rząd Niemiec grozi zamknięciem Nord Stream 2 w przypadku rosyjskiej agresji.

Niektóre kraje, takie jak Polska i Ukraina, również oskarżyły Moskwę o ograniczenie dostaw gazu, którego Unia Europejska bardzo potrzebuje, aby uzyskać uruchomienie Nord Stream 2 i koncesje w ukraińskiej teczce. Kreml odrzucił oskarżenia.

READ  Globalni agenci Matants Market 2021 Prezentacja i przegląd, analiza łańcucha branżowego, segmentacja i regiony, prognoza do 2031