Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ONZ odkrywa rosyjskie „zbrodnie wojenne”, a Polska wysyła myśliwce

ONZ odkrywa rosyjskie „zbrodnie wojenne”, a Polska wysyła myśliwce

  • Rosja rozpoczęła swoją „operację wojskową” na Ukrainie w czwartek 24 lutego. Każdego wieczoru o 19:30 o godz. 20 minut Daje ci swoje podsumowanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, który każdego dnia powoduje śmierć, rannych i tysiące uchodźców.
  • Kto co zrobił? Kto powiedział co? Kto kogo wspiera i dlaczego? Dowiesz się wszystkiego o postępach w negocjacjach i wydarzeniach związanych z tym kryzysem, który wstrząsa Rosją, Ukrainą, Europą, a nawet Stanami Zjednoczonymi.
  • W czwartek śledczy ONZ opublikowali pierwszy raport potępiający rosyjskie „zbrodnie wojenne”, a Polska ogłosiła wysłanie myśliwców na Ukrainę.

Czy przegapiłeś najnowsze wydarzenia z wojny na Ukrainie? nie panikować, 20 minut Zaopatruje cię każdego wieczoru o 19:30. Kto co zrobił? Kto powiedział co? Gdzie jesteśmy ? Odpowiedź znajduje się poniżej:

dzisiejsze wiadomości

śledczy z Organizacja Narodów Zjednoczonych Opublikowali pierwszy raport o wojnie na Ukrainie od czasu inwazji rosyjskiej. zauważ, że ” Przenoszenie i deportacja dzieciPonadto „fale ataków Sił Zbrojnych Rosji od 10 października 2022 r. na ukraińską infrastrukturę energetyczną oraz stosowanie tortur przez władze rosyjskie mogą stanowić zbrodnie przeciwko ludzkości”. „ludobójstwo” miało miejsce na Ukrainie, nawet jeśli „niektóre aspekty mogą budzić wątpliwości co do tej zbrodni”.

Dzisiejsze zdanie

Rok po wybuchu wojny Europa jest bardziej zjednoczona niż kiedykolwiek. »

Mark Leonard, współautor opracowania Europejskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych, podkreśla jedność Europejczyków w obliczu wojny na Ukrainie. Tak uważa 38% respondentów w styczniu 2023 r. w 10 krajach europejskich Ukraina Musi odzyskać całe swoje terytorium, nawet jeśli oznacza to „dłuższą wojnę i więcej zabitych lub wysiedlonych Ukraińców”. To nastawienie wzrasta do 52% w Polsce, kraju sąsiednim i zagorzałym zwolenniku Ukrainy. Europejczycy zgadzają się z tym obecnie w 66%. Rosja Czy jest przeciwnikiem czy konkurentem?

Nie dzisiaj

4. Tyle myśliwców MiG-29 Polska przekaże Ukrainie w najbliższych dniach. A prezydent Andrzej Duda dodał: „Pozostałe urządzenia są obecnie w trakcie konserwacji i prawdopodobnie będą sukcesywnie przenoszone”. „Można więc powiedzieć, że zaraz wyślemy te MiG-y na Ukrainę” – powiedział, dodając, że Polska Ma około piętnastu MiG-ów, odziedziczonych w latach dziewięćdziesiątych po Siłach Zbrojnych NRD.

READ  Wystawcy z Europy Wschodniej przyjmują w Ningbo elegancki chiński trend konsumencki

trend dzisiaj

Ukraina nadal twardo broni Bachmut. W lasach wokół miasta iw pobliskich wsiach rozmieszczono komandosy w celu odparcia rosyjskich ataków. „Naszą misją jest powstrzymanie ataku wroga i wsparcie artylerii naszej piechoty” – powiedział dowódca komandosów, prosząc o zachowanie anonimowości. Elitarni żołnierze w kapturach i hełmach noszą plecaki maskujące, wyposażone w karabiny szturmowe TAR-21 – izraelską broń wyprodukowaną na ukraińskiej licencji – z lunetami i tłumikami, karabinami maszynowymi i wyrzutniami pocisków przeciwpancernych.

Jak wspomniał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o pozycji miasta w rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii, Ryszi Sunak. Poinformowałem go o sytuacji na froncie, o obronie Bachmuta. […] Jak zawsze osiągnęliśmy wymierne rezultaty, zwiększając wsparcie obronne i gospodarcze dla Ukrainy. Doceniam niezachwianą postawę p Zjednoczone Królestwo ! — napisał na Twitterze prezydent Ukrainy.