Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olga Safronova, druga białoruska lekkoatletka deportowana do Polski

Obawiając się powrotu do kraju po skrytykowaniu prezydenta Aleksandra Łukaszenki, białoruska lekkoatletka Olga Safronowa otrzymała od Polski wizę humanitarną. – powiedziała dziewczyna-koń. Niebezpieczny Zostanie w swoim kraju – poinformowała w poniedziałek polska gazeta BAP. Sprawa, która przypomina sprawę byłej Kristiny Simanuskiej, została deportowana do Polski po starciu z jej federacją podczas ostatnich igrzysk olimpijskich.

„Gdybym nie wyjechał z Białorusi, byłoby to dla mnie niebezpieczne. Tutaj czuję się bezpiecznie i moje konie są bezpieczne”.

Safronova pojechała do Polski po tym, jak została wydalona z Narodowej Reprezentacji Jeździeckiej w Tokio za to, że została uznana za kulawego konia. ” Kiedy przyjechałem do Polski i przetestowałem konia, był on w doskonałym zdrowiu i nadawał się do zawodów. Następnie wystąpił przeciwko prezydentowi swojego kraju Aleksandrowi Łukaszence i liderom białoruskiego sportu, w wyniku czego znalazł się na liście osób uznanych za zdrajców.

ja Jeśli znajdziesz się na tej liście, możesz lub nie być w stanie wykonywać pracy sportowej.Powiedziała Olga Safronowa. Gdybym nie wyjechał z Białorusi, byłoby to dla mnie niebezpieczne. Tutaj czuję się bezpiecznie, moje konie są bezpieczne. Z nową wizą mieszka i trenuje pod Warszawą i rozważa ubieganie się o obywatelstwo polskie.