Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ojciec Frank Pavone przekształcił się w państwo świeckie

Ojciec Frank Pavone, znany działacz pro-life i dyrektor krajowy Priests for Life America, eksmisja Stan duchowieństwa za „bluźniercze komunikaty w mediach społecznościowych” i „ciągłe nieposłuszeństwo wobec kanonicznych instrukcji jego biskupa diecezjalnego”.

W liście z 13 grudnia do biskupów Stanów Zjednoczonych arcybiskup Christophe Pierre, nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, napisał, że przewodniczący duchowieństwa wydał decyzję 9 listopada, dodając, że „nie ma możliwości odwołania”.

„Ksiądz Pavone miał wiele okazji do obrony w postępowaniu kościelnym, a także miał wiele okazji do poddania się władzy swojego biskupa diecezjalnego”. „Ustalono, że ojciec Pavone nie miał rozsądnego usprawiedliwienia dla swoich działań”.

Jednak Pavone powiedział, że nie został powiadomiony o orzeczeniu Watykanu.

Nie wiadomo dokładnie, w jakiej diecezji jest więziony. Na stronie internetowej Priests for Life mówi, że w 2019 roku otrzymał pozwolenie od Watykanu na przeniesienie się z diecezji Amarillo w Teksasie, gdzie był więziony w 2005 roku, do innej nienazwanej diecezji. Pavone był gospodarzem „Defending Life” w EWTN przez wiele lat, dopóki biskup Amarillo w Teksasie nie cofnął pozwolenia Pavone na pojawienie się w sieci.

Priests for Life ma siedzibę w stanie Nowy Jork, a obecnie ma siedzibę w Titusville na Florydzie w diecezji Orlando. Pavone był krajowym dyrektorem organizacji pro-life od 1993 roku. Pavone był w konflikcie z biskupem Patrickiem J. Komentarz anulowany przez Watykan.

Pavone był zdeklarowanym zwolennikiem Donalda Trumpa, zajmował oficjalne stanowiska w kampanii Trumpa w 2016 roku, był współprzewodniczącym Trump Pro-Life Coalition 2020, a także członkiem Katolickiej Rady Doradczej Trumpa. Prawo kanoniczne zabrania duchownym brania czynnego udziału w partiach politycznych, chyba że uzyskają pozwolenie od swojego biskupa. W listopadzie 2016 roku Pavone nakręcił wideo w rezydencji Priests for Life, wzywając do poparcia dla Trumpa. Wideo zostało nakręcone, gdy zwłoki abortowanego dziecka zostały umieszczone przed pawonem na czymś, co wygląda jak ołtarz. Biskup Żurek powiedział krótko po opublikowaniu nagrania, że ​​rozpocznie śledztwo w sprawie incydentu, opisując go jako „sprzeczny z godnością życia ludzkiego” i „bezczeszczenie ołtarza”, dodając, że „praca i prezentacja ks. w tym incydencie. Nagranie jest niezgodne z wierzeniami Kościoła katolickiego”.

READ  Samolot wojskowy rozbija się w pobliżu granicy z Ukrainą

na jego stronie internetowejPavone szczegółowo opisuje, co wydarzyło się w filmie. Opublikował również transkrypcję tego, co powiedział w filmie.

„Większość krytyki dotyczyła postawienia dziecka na„ ołtarzu ”, a niektórzy otrzymali techniczne skargi dotyczące tego, co robić, a czego nie robić przy ołtarzu. Ale w zakresie, w jakim chcą przejść do kwestii technicznych, ja też mogę i wskazałem że to był stół w naszym biurze, a nie święty ołtarz w kościele”.

„Ten stół, czasami używany dla odbiorców, był też miejscem, w którym powstały wszystkie moje filmy do tej edukacyjnej serii programów wyborczych”. „Później powinienem był nagrać film dla dzieci w innym miejscu, aby uniknąć nieporozumień na początku”.

Pavone napisał, że szczątki dziecka zostały mu przekazane do właściwego pochówku, co powiedział po nakręceniu wideo.

Pavone zrezygnował z kampanii reelekcyjnej Trumpa w 2020 roku na polecenie władz kościelnych. Nadal jednak wykorzystywał swoje platformy mediów społecznościowych do obrony Trumpa i potępienia Partii Demokratycznej.