Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Londyn dostarczy do Kijowa duże ilości amunicji artyleryjskiej

Brytyjski premier Rishi Sunak zapowiedział dostawę „setek tysięcy amunicji artyleryjskiej w przyszłym roku w ramach umowy o wartości 250 milionów funtów”.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ma ogłosić dostawę dużej ilości amunicji artyleryjskiej na Ukrainę w poniedziałek podczas spotkania z przywódcami Europy Północnej, krajów bałtyckich i Holandii na Łotwie. Podczas tego spotkania w Rydze omówione zostaną trwające próby konfrontacji z Rosją w regionach północnym i bałtyckim.

Rishi Sunak, który przybędzie na Łotwę w poniedziałek, zwróci się do przywódców innych krajów uczestniczących wraz z Wielką Brytanią w Połączonych Siłach Ekspedycyjnych (JEF) o utrzymanie lub przekroczenie poziomu wsparcia udzielonego Ukrainie w 2023 r. Urząd Rady Ministrów.

Ogłosi również, że Londyn zapewni „Setki tysięcy amunicji artyleryjskiej w przyszłym roku w ramach umowy o wartości 250 mln GBP (304 mln USD), która zapewni stały dopływ podstawowej amunicji artyleryjskiej na Ukrainę w 2023 r.Zawsze, zgodnie z komunikatem prasowym.

Od lutego dostarczono 100 000 sztuk amunicji

Wielka Brytania pokazała drogęZapewnienie pomocy obronnej Ukrainie, w tym wysłanie wielu wyrzutni rakiet, a ostatnio 125 dział przeciwlotniczychKancelaria Premiera kontynuowała.Od lutego dostarczyliśmy również ponad 100 000 sztuk amunicjiDodał, że w miesiącu Rosja rozpoczęła atak. W zeszłym miesiącu Rishi Sunak udał się do Kijowa, aby zaoferować Ukrainie większe wsparcie w walce z siłami rosyjskimi.

Wielka Brytania i nasi europejscy sojusznicy zareagowali jednocześnie inwazją na Ukrainę i pozostajemy niezłomni w naszych ambicjach pokoju w Europie.Rishi Sunak powiedział w oświadczeniu. „Ale aby osiągnąć pokój, musimy powstrzymać agresję, a nasze rozmieszczenie sił w regionie jest niezbędne, abyśmy mogli odpowiedzieć na najpoważniejsze zagrożenia.powiedział ponownie.

READ  Wśród konserwatystów nasila się wyścig o sukcesję

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówi także do uczestników spotkania forum, które skupia przywódców z Danii, Finlandii, Estonii, Islandii, Łotwy, Litwy, Holandii, Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii.