Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromny rosyjski konwój wojskowy zauważony w poniedziałek pod Kijowem

Szósty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Negocjacje między Rosją a Ukrainą rozpoczęły się na Białorusi w poniedziałek 28 lutego. Obie strony rozważają drugą rundę rozmów. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, zebrane w trybie nadzwyczajnym, zostało otwarte w Nowym Jorku. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do zakazu wjazdu do Rosji wszystkie porty „I” światowe lotniska ”.

Artykuł jest regularnie aktualizowany, Kliknij ten link, aby zaktualizować

Po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym, na którym zidentyfikowały się Rosja i Ukraina ich warunki, Rozważają drugą rundę rozmów. Data nie została jeszcze ustalona.

► Władimir Putin ogłosił w niedzielę status „ Siły odstraszania armii rosyjskiej są w specjalnym pogotowiu bojowym „,” Jeśli chodzi o energię jądrową. To ogłoszenie wywołało globalne pandemonium.

Rubel rosyjski spadł o prawie 30% wobec dolara w poniedziałek po tym, jak międzynarodowe mocarstwa nałożyły na Moskwę nowe, ostrzejsze sankcje gospodarcze.

Michelle Bachelet powiedziała, że ​​tymczasowe myto ONZ wskazuje, że 102 cywilów zginęło, a 304 zostało rannych, ale rzeczywiste liczby są wyższe. W niedzielę 27 lutego ukraińskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zginęło 352 cywilów, w tym 14 dzieci, a 1684 cywilów, w tym 116 dzieci, zostało rannych. Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że ponad 500 000 uchodźców już uciekło z walk.


Czasy podane są w czasie uniwersalnym (UT)

06:45: W Rosji zaostrza się cenzura niezależnych gazet, w których według doniesień nie wolno używać słowa wojna Nasza korespondentka w Moskwie, Anisa Al-Jabri.


06:36: Doniesienia o dźwiękach syren w Charkowie Kijów niezależny. Wybuchy trwają.


06:32 : Specjalny Wysłannik Redakcji Rosyjskiej w RIF w Kijowie Denis StrelkovMiasto Charków, na południe od Kijowa, zostało podobno zbombardowane w nocy, a teraz jest oblegane przez siły rosyjskie. Miasto Mariupol w Doniecku jest pozbawione prądu. W Kijowie sytuacja jest spokojna, ale napięta. Ukraińska policja obawia się, że do miasta wejdą Rosjanie przebrani za ukraińskich żołnierzy.

06:27 : Hostomil, północno-zachodnie przedmieście Kijowa, jest w ruinie, jak pokazuje to wideo opublikowane przez Ilyę Ponomarenko, dziennikarkę Kijów niezależny. Jej lotnisko stało się celem rosyjskich strajków.

06:15: Singapur ogłasza sankcje wobec Rosji. Kraj ten jest wiodącym w Azji centrum handlowym surowców i energii. ► Singapur „Szwajcaria Azja” z kolei nakłada sankcje na Moskwę

05:47: Armia rosyjska jest u bram ukraińskiego miasta Chersoń na południu kraju, na północ od Krymu. powiedział burmistrz miasta liczącego 290 000 osób. ” A armia rosyjska postawiła bariery przy wjazdach do Chersoniu. Trudno powiedzieć, jak rozwinie się sytuacja „, napisał na swojej stronie na Facebooku Igor Kulechajew, burmistrz Chersonia, dodając, że” Chersoń jest Ukraińcem i nadal (…) Chersoń stawia opór! ”.

05:40: W Opolonie na przedmieściach Kijowa ludność z żółtą bronią przygotowuje się do walki. Nasz reporter Stefan Siohane donosi: Wolontariusze przygotowują się do konfrontacji w północnym Kijowie


05:30 : Chiny rozpoczęły ewakuację swoich obywateli z Ukrainy, podawały państwowe media, obawiając się o swoje bezpieczeństwo w związku z rosyjską inwazją, ale także obawiając się zaciekłej wrogości Ukraińców. Około 600 chińskich studentów zostało wczoraj ewakuowanych z Kijowa i południowego miasta portowego Odessy, podała państwowa gazeta Global Times. Chiny szacują liczbę swoich obywateli mieszkających na Ukrainie na 6000.

05:15: Mnożą się referencje Afrykanie byli maltretowani przez siły bezpieczeństwa, w szczególności od zasiadania w pociągach lub autobusach jadących do granicy. Inni się widzą Utknąłem na przejściu granicznymZwłaszcza z Polską. Unia Afrykańska postanowiła odpowiedzieć formalnie.

Unia Afrykańska potępia rasistowskie traktowanie Afrykanów

03:50 : Podejście wojsk rosyjskich z Dalekiego Wschodu do Europy. Rosyjska agencja informacyjna Interfax powołała się na rosyjski Wschodni Okręg Wojskowy, mówiąc, że siły stacjonujące na Dalekim Wschodzie będą prowadzić ćwiczenia w rejonie Astrachania, graniczącym z Kazachstanem oraz w pobliżu Ukrainy i Kaukazu.

03:05: Amerykański gigant rozrywkowy Disney ogłosił, że zawiesił wyświetlanie swoich filmów w rosyjskich kinach po ataku na Ukrainę, wzorując się na kilku firmach, które zdecydowały się tymczasowo lub nie wycofać z kraju.

02:17: Zdjęcia satelitarne zrobione w poniedziałek na Ukrainie Ogromny rosyjski konwój wojskowy o długości ponad 60 km Na północny zachód od stolicy Kijowa. karawana” Rozciąga się z okolic lotniska Antonov [à environ 25 km du centre de Kiev] Na południe wokół Bryberska Północ, amerykańska firma Maxar, zajmująca się obrazami satelitarnymi, poinformowała w poniedziałek wieczorem. Dziesiątki i dziesiątki pojazdów ustawiły się jeden za drugim na drogach ukraińskiej wsi. Inne zdjęcia pokazują nowe rozmieszczenie wojsk na Białorusi w pobliżu granicy z Ukrainą.

Zdjęcia satelitarne firmy Maxar Technologies pokazują duży rosyjski konwój wojskowy w pobliżu lotniska Antonov na Ukrainie. © 2022 Maxar Technologies Obraz satelitarny przez AP

02:01: Ludzie Zachodu próbują uderzyć Rosjan portfelem, aby zmniejszyć ich siłę uderzeniową. Londyn zdecydował w szczególności na ograniczenie zakresu pracy rosyjskiej oligarchii w stolicy Wielkiej Brytanii. Posłuchaj międzynarodowego raportu Od naszego korespondenta w LondynieMarie Bellon

► „Londongrad”: jaki jest los rosyjskiej oligarchii w stolicy Wielkiej Brytanii?

1:31: Japonia zamroziła aktywa Władimira Putina i Rosyjskiego Banku Centralnego. Japonia naśladowała mocarstwa zachodnie, podejmując decyzję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Rosję, wymierzonych w prezydenta Rosji i sześć osobistości oraz trzy rosyjskie instytucje finansowe, w tym bank centralny. „ Zgodziliśmy się, że należy podjąć zdecydowane kroki przeciwko Rosji Premier Fumio Kishida powiedział.

01:18: To była Rosja i Białoruś Zawieszony z udziału w międzynarodowym rugby do odwołania Światowy organ zarządzający World Rugby powiedział. Nowa kara dla rosyjskiego sportu po ogłoszonym w poniedziałek przez FIFA i UEFA zakazie kierowania na Rosję. David Kelfa Wraca do konsekwencji tej skali w świecie futbolu.

► Wojna na Ukrainie: FIFA i UEFA zawieszają Rosję w swoich rozgrywkach

12:43: Przybył Starlink. Dziękuję, Elonie Musku Wicepremier Ukrainy Michajło Fiodorow odpowiedzialny za sektor cyfrowy zamieścił na Twitterze zdjęcie ciężarówki przewożącej stacje Starlink. W poniedziałek na Ukrainę dotarła dostawa satelitarnych stacji internetowych Starlink. W ten sposób sieć satelitarna Starlink może pomóc w dostarczaniu Internetu do obszarów zaatakowanych przez armię rosyjską, która zaatakowała Ukrainę w czwartek, 24 marca.

12:21: Ukraińskie społeczeństwo obywatelskie próbuje zmienić opinię na Białorusi i Rosji. Gwiazdy lub zwykli obywatele rozmawiający ze swoimi bliskimi po drugiej stronie granicy. Posłuchaj tego Sprawozdania naszych specjalnych korespondentów w Dnieprze, Anastasia Picchiu i Boris Fisch.

► Kiedy Ukraińcy apelują do swoich bliskich w Rosji i na Białorusi

00:05: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zadzwonił tuż przed północą (czasu ukraińskiego) w poniedziałek do zakaz wstępu do Rosji wszystkie porty „I” światowe lotniska » W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę. ” Konieczne jest zamknięcie wjazdu do takiego kraju we wszystkich portach, wszystkich kanałach i wszystkich lotniskach na świecie Wołodymyr Zełenski powiedział w filmie zamieszczonym na Facebooku. Wezwał również społeczność międzynarodową do „ Rozważ wyłączenie całego nieba dla rosyjskich rakiet, samolotów i helikopterów ”.

(z AFP i Reuters)

READ  [Comic-Con] Czarna Pantera - Wakanda Forever: zwiastun filmu + Twoja opinia!