Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromne wezwanie we Francji: ten łosoś musi być sprowadzony pilnie, jest skażony!

Owoce morza są bardzo popularne we Francji, szczególnie podczas upałów. łosoś Zająć pierwsze miejsce Jeszcze przed dorszem. Ale w tym tygodniu jeden popularny gatunek wędzonego łososia jest przedmiotem wycofania produktu, a tym samym spada sława tej ryby. Tutaj wszystko wyjaśnimy.

Łosoś, popularna ryba

Łosoś zawsze był produktem bardzo doceniane przez Francuzów, ale w ostatnich latach wydaje się, że jest ich coraz więcej. W rzeczywistości w 2020 r. FranceAgriMer oszacowała, że ​​konsumpcja tego ostatniego była obecna 25% wzrost objętości, ale Również 20% wartości.

Ale jeśli konsumuje się coraz więcej łososia, okazuje się, że jego cena też będzie rosła. w jeden rok, Prawie podwojona cena. Przyczyny wzrostu tych ostatnich są różne. Okazuje się, że żywienie łososia hodowlanego staje się coraz droższe, dlatego ma to odzwierciedlenie w jego cenie. Również ten produkt staje się, jak wszystkie inne, przedmiotem podaży i popytu. ale w dodatku do wysoka cenaWarto sprawdzić przed zakupem. W rzeczywistości produkt z wędzonego łososia jest przedmiotem wycofania produktu.

Po co nazywać produkt

Łosoś wędzony został niedawno wycofany ze sprzedaży. W rzeczywistości jest przedmiotem wycofania produktu. Wydaje się być kwestionowana ze względu na wysoką zawartość Listeria monocytogenes Jest to zatem czynnik w listeriozie. Więc Nie należy go spożywać.

W rzeczywistości listerioza jest chorobą, która może stać się na tyle poważna, że ​​może spowodować śmierć. to jest Choroba rozprzestrzenia się po całym ciele po spożyciu skażonego produktu. Można go znaleźć w wielu rodzajach produktów, takich jak drób, produkty mleczne i wiele innych. Ale tym razem nadszedł czas wędzony łosoś.

Więcej listów niebezpieczny dla osób zagrożonych. Mamy na myśli kobiety w ciąży, osoby starsze lub młode lub osoby z osłabionym układem odpornościowym. Objawy tej choroby są podobne do objawów grypy. Czy to Ból głowy, dreszcze, gorączka, utrata apetytu lub nawet ból W żołądku. Dlatego jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do możliwego zanieczyszczenia łososiem w Twoim przypadku, Zdecydowanie zalecamy konsultację Lekarz wyjaśni Twoje wątpliwości.

READ  Wspaniałe obietnice teleskopu Jamesa Webba

Co więcej, Rappel Conso nie śmieje się z tej choroby. Oczywiste jest, że spożywanie łososia może powodowaćciężkie formy z Powikłania neurologiczne Uszkodzenie matki lub płodu u kobiet w ciąży”.

Produkty powiązane

Na szczęście nie dotyczy to wszystkich rodzajów wędzonego łososia. jest tylkoŁosoś w pytaniu. To jest wstępnie krojony łosoś norweski wędzony Brodfish. To jest podawane w pustym miejscu i musiało zostać sprzedane między 20 i 26 lipca. Numer partii to 716158. Możesz także cofnąć się do daty wygaśnięcia, która trwa do 9 sierpnia br..

Więc jeśli myślisz Oni już zjedli tego łososia Lub wydaje się, że jesteś zagrożony chorobą, nadal możesz skonsultować się z lekarzem. Jeśli masz ten produkt w domu, możesz go zwrócić do sklepu. możesz Chcesz odzyskać W przeciwnym razie zniszczyć. Ale w każdym razie lepiej go nie spożywać. Zaleca się również odwiedzenie rządowej strony internetowej Przypomnienie o piciu Aby być na bieżąco z najnowszymi produktami To może być niebezpieczne.