Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto najważniejsze obszary Paryża, ujawnione na zdjęciu satelitarnym miasta

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wykonała zdjęcie Paryża z satelity termicznego, aby pokazać najcieplejsze obszary stolicy podczas fali upałów.

18 czerwca Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wykonała zdjęcie Paryż W środku fali upałów. Tego dnia temperatury osiągnęły 40 stopni i wprawiły miasto w żółty alarm w fali upałów.

Zobacz też

Źródło obrazu: iStock

Zdjęcie zostało udostępnione przez radę miasta w 15. dzielnicy Paryża w poście na Twitterze.

Najważniejsze obszary w Paryżu

Nic dziwnego, że centrum Paryża zaznaczone jest na mapie jaskrawoczerwonym kolorem, co oznacza, że ​​jest bardzo intensywne gorący w okresach fala upałów. W grę wchodzą również przedmieścia stolicy, takie jak Pantin, Issy-les-Moulineaux i Montrouge. Najgorętsze regiony to te, w których jest najmniej drzew i roślin.

Ze względu na bitum w całym mieście, Paryż jest bardzo gorącym miastem.

„Energia słoneczna jest magazynowana w nieprzepuszczalnych materiałach budowlanych i powierzchniach, takich jak bitum, które są ogrzewane i magazynowane”Meteo Francja powiedział.

W środku fali upałów obszary wolne od roślinności stają się miejskimi wyspami ciepła, a przegrzanie może osiągnąć 10 stopni. Zgodnie z tweetem opublikowanym przez miasto Paryż, ten obraz dowodzi, że miasto musi dostosować się do zmian klimatu i sadzić więcej drzew, aby pokonać upał.

READ  Chufu odkrywa planetę w kształcie piłki do rugby