Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogłaszanie śmierci płyt DVD i Blu-Ray: Sony rzuca ręcznik

Ogłaszanie śmierci płyt DVD i Blu-Ray: Sony rzuca ręcznik

Sony odkłada na bok swoje maszyny do tłoczenia płyt. Zakończenie produkcji DVD i Blu-Ray przez lidera rynku stanowi poważny punkt zwrotny w branży rozrywkowej.

Przypomnij sobie czasy, kiedy Twoja kolekcja DVD dumnie prezentowała się w Twoim salonie. Ta era dobiega końca, a firma Sony ogłasza, że ​​zaprzestanie produkcji płyt DVD i Blu-Ray do przechowywania danych.

Nieco ponad rok temu firma Sony Pictures potwierdziła, że ​​będzie wycofywać sprzedaż płyt DVD i Blu-Ray. Dziś japoński gigant robi nowy krok, ogłaszając zaprzestanie produkcji.

Powolne cierpienie rewolucyjnej technologii

według Zobacz pojazdyFirma Sony podjęła decyzję o wycofaniu rozwoju i produkcji dysków Blu-Ray w swoich zakładach w Tagago w prefekturze Miyagi w Japonii. Chociaż nie ogłoszono żadnego oficjalnego harmonogramu, znawcy zakładają, że produkcja zostanie zatrzymana w tym roku.

Niniejsza decyzja dotyczy różnych nośników danych, w tym BD-RE (25 GB), BD-RE DL (50 GB), BD-RE XL (100 GB) i BD-R XL (128 GB), przeznaczonych zarówno dla dużej publiczności, jak i I profesjonaliści. Problem dotyczy także archiwalnych dysków optycznych używanych do przechowywania dużych ilości danych.

Ale dlaczego Sony, lider rynku od 1986 r. i pionier konsumenckich płyt Blu-Ray w 2003 r., miałoby się poddać? Powód jest prosty: rynek nie jest już opłacalny. Powolny rozwój i ciągłe straty w branży nośników danych odcisnęły piętno na tej niegdyś rewolucyjnej technologii.

Ale fani Blu-ray nie muszą się martwić: zamknięcie nie będzie miało wpływu na produkcję dla klientów profesjonalnych, takich jak branża filmowa – o ile produkcja okaże się opłacalna.


READ  Sześć chińskich samochodów elektrycznych zatrzęsie francuskim rynkiem