Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odrodzenie laptopów dzięki temu mini laptopowi

Odrodzenie laptopów dzięki temu mini laptopowi

Jeśli wspomnienie przeniesie Cię w czasy komputerów eeePC i netbooków, szybko zrozumiesz, że One Netbook 5 to nie tylko powtórka z przeszłości, ale raczej współczesne przemyślenie pomysłu z przeszłości.

Źródło: Jeden Netbook

Netbooki (i inne komputery EeePC)! Te małe komputery PC z pierwszej dekady XXI wieku… cóż, powracają z One Netbook 5. Tyle że teraz technologia bardzo się rozwinęła. One Netbook 5 przypomina trochę superbohatera z komputera PC. Jest bardzo mały (mniejszy od iPada Air), ale ma moc dobrego laptopa dzięki bardzo mocnemu procesorowi Intel Core i7.

Wewnątrz nie ma to nic wspólnego z netbookami

Wiadomo, że starsze laptopy były wyjątkowo wolne i miały ograniczoną wydajność, a system Windows był ciasny, ale One Netbook 5 podważa te uprzedzenia. Dzięki procesorowi Intel Core i7-1250U z dziesięcioma rdzeniami i dwunastoma wątkami udowadnia, że ​​można być jednocześnie małym i wydajnym. Jego procesor, którego TDP wynosi zaledwie 9 W, jest również energooszczędny. Choć jest mały (232 x 167 x 15 mm) i lekki (970 gramów), nie można go lekceważyć. Jest trochę mniejszy od iPada Air, choć nieco grubszy ze względu na wbudowaną klawiaturę.

Źródło: Jeden Netbook

One Netbook 5 to nie tylko mały laptop, dzięki zawiasowi może także zamienić się w tablet. Możesz złożyć ekran nad klawiaturą, tak jak robi to Microsoft Surface Laptop Studio. A dzięki skórzanemu tyłowi nie brakuje mu elegancji.

Jeśli chodzi o pamięć i pamięć masową, mamy do wyboru 16 lub 32 GB RAM-u oraz dysk SSD NVMe o pojemności 1 lub 2 TB, a ekran dotykowy o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli współpracuje także z rysikiem. Pomimo niewielkich rozmiarów One Netbook 5 oferuje wiele opcji łączności, z dwoma portami USB-C i czytnikiem kart micro SD. Nie zapomniał też o gnieździe audio, które zawsze jest mile widziane.

Ale wszystkie te funkcje mają swoją cenę. W sklepie internetowym wersja z 32 GB RAM-u i 1 TB pamięci oferowana jest w cenie 1170 dolarów. Koszt nie jest minimalny, co plasuje go w tym samym przedziale cenowym, co niektóre dobrze wyposażone laptopy. Pamiętajcie, że laptopy sprzedawano za maksymalnie 400 euro.