Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiemy, kiedy zostanie wydana ostateczna wersja iOS 17.1, dziękujemy ANFR

Wiemy, kiedy zostanie wydana ostateczna wersja iOS 17.1, dziękujemy ANFR

Ostateczna wersja iOS 17.1 będzie dostępna najpóźniej 24 października, a Apple tego nie zapowiadał, ale… Narodowa Agencja Częstotliwości! Ta aktualizacja zawiera już poprawkę, która pozwoli iPhone’owi 12 spaść poniżej limitu emisji SAR.

Historia fal radiowych iPhone’a 12 była prawdziwa Cierń w boku Apple’a. 12 września Krajowa Agencja ds. Częstotliwości (ANFR) poinformowała producenta, że ​​model przekroczył poziom współczynnika absorpcji określony dla „narządów” (SAR).

DAS chaos

Apple został zmuszony do wycofania iPhone’a 12 z rynku francuskiego, co niewątpliwie nastąpiło szybciej, niż oczekiwano, gdyż tego samego dnia Apple wypuściło na rynek nowego iPhone’a 15 – i jednocześnie usunęła iPhone’a 12 ze swojego katalogu.

iPhone 12 128 GB w najlepszej cenie Cena podstawowa: 959 euro

Zobacz więcej ofert

Jednak nadal znajdują się zapasy iPhone’a 12 u zewnętrznych sprzedawców, a także we własnych sklepach Apple, nie zapominając o rynku odnowionym lub używanym. A potem, z punktu widzenia wizerunku marki, skok DAS wyglądał źle. Władze dały Apple 15 dni na opracowanie poprawki pod groźbą wycofania produktu z rynku, co mogłoby być jeszcze bardziej katastrofalne.

Apple szybko zgodził się, ogłaszając, że iOS 17.1 naprawi tę anomalię, nie bez ataku na protokół testowy ANFR… Jednak agencja reklama „Dzisiaj jest ostateczna data wydania iOS 17.1:” społeczność [Apple] Zobowiązała się udostępnić tę aktualizację oprogramowania wszystkim użytkownikom iPhone’a 12 we Francji najpóźniej do 24 października ».

Przeczytaj wiele fal: iOS 17.1 przywróci iPhone’a 12 na właściwe tory we Francji

ANFR określa, że ​​„ Zakaz sprzedaży iPhone’a 12 będzie obowiązywać we Francji do czasu skutecznego udostępnienia tej aktualizacji ogółowi społeczeństwa „. Apple potwierdziło, że iPhone 12 nie stwarza żadnego zagrożenia we Francji i innych miejscach na świecie. Problem leży w specyficznej funkcji smartfona, jaką jest zwiększenie mocy transmitowania fal po umieszczeniu na stole (a co za tym idzie z dala od narządów), w celu poprawy odbioru komórkowego.Nie wziął ANFR testowanego tego komponentu z myślą o tym komponencie, wyjaśniając agencję:

READ  WhatsApp pracuje nad wiadomościami tekstowymi, które można obejrzeć raz

Laboratorium akredytowane przez ANFR zaobserwowało nadmiar „organicznego” SAR dla kilku pasm częstotliwości stosowanych w Europie, pomimo wdrożenia protokołu, który regularnie stymuluje urządzenie do aktywacji algorytmów kontrolujących transmisję jego energii w bliskiej odległości od ciała ludzkiego.

iOS 17.1 wyłączy tę funkcję dla użytkowników we Francji, co może skutkować zmniejszeniem wydajności komórkowej anteny, gdy smartfon nie ma kontaktu z ciałem. Apple podkreślił jednak, że użytkownicy nie powinni tego zauważać.

źródło :

com.iPhoneSoft