Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odnotuj codzienne zgony przez piąty dzień z rzędu

697- To jest liczba zgonów Ze względu na Covid-19 zidentyfikowany przez rząd rosyjski, w tę sobotę, co jest rekordem już piąty dzień z rzędu, kiedy kraj jest poważnie dotknięty zmienną
Delta. Szczegółowo, Rosja odnotowała 24 439 nowych przypadków, najwięcej od połowy stycznia, kiedy kraj został zwolniony.

drugiej fali śmiertelnej. Moskwa العاصمةEpidemia z kolei odnotowała 116 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co jest poziomem bardzo zbliżonym do rekordu ustanowionego na początku tygodnia.

Tylko 23,6 ze 146 milionów Rosjan zostało zaszczepionych

Epidemia koronawirusa wznowiła się od połowy czerwca w Rosji Na tle powolnej kampanii szczepień. Rozpoczęty w grudniu, jak dotąd przekonał tylko 23,6 ze 146 milionów Rosjan, czyli 16% populacji, którzy pozostają sceptyczni wobec krajowych szczepionek. W wielu regionach, m.in. w Moskwie, władze podjęły działania zachęcające Rosjan do szczepień, m.in. wprowadzając pozwolenie zdrowotne na chodzenie do stołecznych restauracji.

W czwartek Moskwa rozpoczęła również kampanię szczepień dla tych, którzy otrzymali pierwsze dwie dawki ponad sześć miesięcy temu. Dostają trzeci zastrzyk, aby wzmocnić ich obronę przed nowymi wariantami.

Władimir Putin wzywa do „słuchania ekspertów”

Po raz kolejny wezwał swoich rodaków na główne szczepienie Władimir Putin wezwał w środę do „posłuchania ekspertów” I nie plotki o Covid-19, z ich sprzeciwem wobec krajowego zobowiązania do szczepień. Kreml, który przyznał, że nie jest w stanie osiągnąć swojego celu, jakim jest 60 proc. zaszczepionych do sierpnia, obecnie odrzuca jakiekolwiek krajowe więzienie w celu utrzymania kruchej gospodarki.

Według oficjalnych danych epidemia w całym kraju spowodowała do tej pory ponad 5,5 miliona infekcji i 137 262 zgonów. Agencja statystyczna Rosstat, która ma szerszą definicję zgonów związanych z koronawirusem, odnotowała pod koniec kwietnia 270 000 zgonów.