Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ottawa przygotowuje się do wysłania posiłków do zachodniej Kanady

Ottawa przygotowuje się do wysłania posiłków do Kolumbii Brytyjskiej w obliczu stuPożary przyczyniają się do bezprecedensowej fali upałów ogarniającej zachodnią Kanadę I Amerykanin, ogłosił w piątek 2 lipca premier Kanady, Justin Trudeau.

Późnym popołudniem w prowincji wybuchły 143 pożary, w tym 77 w ciągu ostatnich dwóch dni, zgodnie z mapą władz prowincji.

„Będziemy tam, aby pomóc Kolumbii Brytyjskiej i w całym kraju”.Pan Trudeau obiecał w szczególności podczas briefingu prasowego Aby pomóc w odbudowie.

Kanadyjska wioska Leighton, położona około 250 kilometrów na północny wschód od Vancouver, która w tym tygodniu słynie z ustanowienia krajowego rekordu temperatury 49,6 stopni Celsjusza, spaliła 90%. 250 mieszkańców zostało ewakuowanych w środę wieczorem z powodu pożaru, który bardzo szybko się rozprzestrzenił. Łącznie w powiecie ewakuowano około tysiąca osób w środę wieczorem.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Historyczna fala upałów w Kanadzie: wioska o temperaturze 49,6°C zniszczona przez pożar

Jeff Chapman, mieszkaniec Leighton Powiedział CBC, że bezradnie widział, jak jego rodzice zginęli w tym pożarze Kiedy elektroda właśnie spadła na schron, w którym się znajdowali.

„Zmiany klimatu mają niszczycielskie skutki”

Nasze myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie, które poniosły ciężkie straty.powiedział Trudeau. „Widzimy bardzo wyraźnie, że ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz częstsze. Nie możemy ignorować faktu, że zmiany klimatyczne mają niszczycielskie skutki na całej planecie”, Potwierdzony.

Justin Trudeau spotkał się z kilkoma ministrami z Grupa reagowania na incydenty O złej pogodzie w Kolumbii Brytyjskiej i pożarach szalejących w zachodniej Kanadzie.

Rozmawiał z burmistrzem Lyttonem, prezydentem wioski i premierem Kolumbii Brytyjskiej Johnem Horganem, który w czwartek poprosił o wsparcie rządu federalnego.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Jaka jest kopuła cieplna, która dusi północno-zachodnie Ameryki?

„Ostatnie dwadzieścia cztery godziny były druzgocące dla mieszkańców Leyton [Forces armées canadiennes] gotowy do pomocy ludziomMinister obrony Kanady Harjit Sagan potwierdził na Twitterze.

READ  Czy można nie nakładać masek na osoby zaszczepione?

Fala upałów trwała w piątek na preriach środkowej Kanady. Oprócz Kolumbii Brytyjskiej ostrzeżenia o falach upałów zostały wydane dla prowincji Alberta, Saskatchewan i Manitoba, a także części Terytoriów Północno-Zachodnich, obecnie północnego Ontario.

Świat z AFP