Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odnośnie. Przeżyj ponownie start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba z rakietą Ariane 5

Tutaj możesz znaleźć wszystkie nasze zdjęcia na żywo #JAMES_WEBB

14 o 11 : Panele słoneczne teleskopu zostały pomyślnie rozmieszczone i będą mogły go zasilać, ku aplauzowi dziennikarzy obecnych w Kourou.

14h 05 : Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest teraz całkowicie oddzielony od rakiety Ariane 5 i kontynuuje swoją podróż w kierunku swojego punktu orbity, na razie bez incydentów.

14 o 16 : dzień dobry . W rzeczywistości źle zrozumiałem punkt teleskopu (skorygowany błąd): zmierza on w przeciwnym kierunku od Słońca, w kierunku punktu oddalonego o 1,5 miliona km. ESA Opublikuj bardzo przejrzysty schemat (Ale napisany po angielsku). Ta lokalizacja chroni go przed światłem i ciepłem ze słońca, ale także z Ziemi, aby utrzymać niską temperaturę potrzebną do monitorowania w podczerwieni.

13 godz. 42 : Prawdopodobnie masz na myśli po drugiej stronie Księżyca (Słońce jest 150 milionów km od Ziemi).

13h36 : nasi koledzy z Gujana 1st Przygotowałem bardzo obszerny artykuł, który przedstawia dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć o tym teleskopie i jego konstrukcji. Co szczególnie podnosi minusy, o których niektórzy z was wspomnieli w komentarzach: jego koszt pomnożony przez 20 na rozwój wynosi 10 miliardów dolarów. Wspólna lista Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

13h33 : Złożony, aby wejść do rakiety, która ją wystrzeliwała, Teleskop Jamesa Webba musiałby się rozłożyć, delikatny proces techniczny. Jest specjalnie wyposażony w filtr przeciwsłoneczny, który ma go chronić podczas lotu i dostarczać mu energii. Po otwarciu teleskop miał wielkość kortu tenisowego.

13 godz. 38 : W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Hubble’a, James Webb nie wejdzie na orbitę okołoziemską. Jego celem jest 1,5 miliona km, daleko od Słońca, w miejscu zwanym Drugim Punktem Lagrange’a. Powinien to osiągnąć w ciągu miesiąca. Po przybyciu rozpocznie fazę testowania swoich narzędzi. Obserwacje mają rozpocząć się w ciągu sześciu miesięcy.

13 o 24 : Wyrzutnie, a następnie pocisk rakietowy zostały pomyślnie wystrzelone. Za sześć minut będzie to główne piętro. Teleskop całkowicie odłączy się od wyrzutni 27 minut po wystrzeleniu, o 13:47.

14 godz. 17 : Dlaczego ten nowy teleskop jest ważny? Ponownie odsyłam do artykułu naszego dziennikarza Luisa Sana, który wyjaśnia jak Zapewni nowe możliwości monitoringu przestrzeni, a w szczególności krańce wszechświata, gdzie będą obserwowane powstawanie pierwszych galaktyk.

READ  Waszyngton i Seul udzielają pomocy Korei Północnej w walce z COVID-19

13 godz. 21 : Rakieta Ariane 5 została pomyślnie wystrzelona z Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba na pokładzie. Oglądaj jego wyścig i bezpośrednio.

13h17 : Dlaczego ta premiera odbywa się w Kourou w Gujanie Francuskiej? Europejska Agencja Kosmiczna wyjaśnia ten wybór na Twitterze. Bliskość równika oznacza, że ​​Ziemia obraca się tam nieco szybciej, dając „Pomocna dłoń” na pocisku.

14 godz. 19 : Ariane 5 wystartuje za 7 minut. Czas przeczytać Kompleksowy przewodnik Europejskiej Agencji Kosmicznej na Teleskopie Webb i uruchom go.

14 godz. 20 : Wybór nazwy tegorocznego teleskopu Jamesa Webba został zakwestionowany w artykułach opublikowanych przez dwa czasopisma naukowe, Amerykański naukowiec i charakter temperamentu, oskarżając go o poparcie sankcji antygejowskich wobec rządu USA i pracowników NASA. Ten ostatni jednak odmówił zmiany nazwy teleskopu po bezpodstawnym dochodzeniu wewnętrznym „brak dowodów” za udział w tych karach.

13 o 10 : Ale dlaczego ten endoskop nazywa się James Webb? To imię byłego szefa NASA, amerykańskiej agencji kosmicznej. James Webb, dyrektor agencji w latach 1961-1968, w szczególności nadzorował uruchomienie programu Apollo mającego na celu wysłanie człowieka na Księżyc, chociaż nie kontrolował go już, gdy został ukończony w 1969 roku.

13 godz. 06 : rozpocznie specjalną edycję franceinfo poświęconą wystrzeleniu najbardziej zaawansowanego teleskopu kosmicznego w historii oraz Możesz to obejrzeć tutaj. Europejska Agencja Kosmiczna, która uczestniczy w projekcie, oferuje również: Wideo na żywo w języku francuskim. Start zaplanowano na 13:20.

13.03 : Wszystko świeci na zielono w związku z wystrzeleniem rakiety Ariane 5, która wyniesie w kosmos Teleskop Jamesa Webba, ogłasza Gujańskie Centrum Kosmiczne na Twitterze. Pogoda, która wymusiła przesunięcie tego startu zaplanowanego na 22 grudnia, jest zadowalająca. I całkowicie kompletne.

READ  Panel amerykański głosuje za pigułką anty-Covid firmy Merck

12 o 18 : dzień dobry. Mała witryna (w języku francuskim) po uruchomieniu JWST: https://www.esa.int/ESA_Multimedia/ESA_Web_TV. Dzięki Franceinfo i Wesołych Świąt dla wszystkich

12 godz. 31 : dzień dobry Umieść tweeta. Na stronie franceinfo oczywiście edycja specjalna rozpocznie się o godzinie 13:00. Można go oglądać na żywo podczas startu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Europejska Agencja Kosmiczna zapewnia również: Wideo na żywo (w języku angielskim), że Umieść tweeta Wskazałeś nam.

12 o 16 : dzień dobry. Czy wiesz, który kanał oglądać na żywo Ariane 5? Z góry dziękuję.

12h13 Czas na nową aktualizację wiadomości z 25 grudnia:

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Wyruszy z Kourou w Gujanie między 13:20 a 13:52. Możesz śledzić premierę w naszym życiu. Wyjaśnimy ci Jak zrewolucjonizuje kontrolę przestrzeni?.

Arabia Saudyjska ogłosiła, że rozpoczął poważną operację wojskową Przeciwko rebeliantom Huti w Jemenie, po nalocie, w którym zginęły dwie osoby na saudyjskiej ziemi.

W kontekście szaleństwa testów przed Bożym Narodzeniem we Francji wykryto wczoraj 94 000 nowych przypadków Covid-19. Próg ten nie został osiągnięty od wybuchu epidemii w marcu 2020 r., Według danych opublikowanych przez Public Health France.

11 godz. 46 : 7.45 w Kourou, gdzie wystartuje teleskop, a ludzie, którzy będą uczestniczyć w wystrzeleniu Ariane 5, przybędą do sterowni. Niektórzy noszą świąteczne czapki na głowach – śmieje się na miejscu amerykański dziennikarz.

11 godz. 44 : Ten nowy teleskop pozwoli również obserwować najzimniejsze gwiazdy. Jednym z jego zadań będzie mapowanie lodu na powierzchni księżyców Jowisza. Pozwoliłoby to również na skok w naszej wiedzy o egzoplanetach. Aby dowiedzieć się więcej o ekscytujących misjach Jamesa Webba, odsyłam cię Artykuł Luisa San.

11:50 : James Webb Nie tylko silniejszy: w przeciwieństwie do Hubble’a, Przechwytuje światło podczerwone, jest jedynym, który dociera do nas z granic wszechświata, tak odległych, że obserwacja ich pozwala nam także być świadkami narodzin pierwszych galaktyk.

READ  W Kijowie rosyjski pocisk trafił w budynek w pobliżu centrum miasta; Kilka okolicznych miast zostało zbombardowanych w nocy

11h37 : Wydarzeniem startowym 25 grudnia jest Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który wystartuje na pokładzie rakiety Ariane 5 z Kourou (Gujana) około 13:20. Mój kolega Luis San wyjaśnia to Wiele funkcji tego narzędziaNajbardziej zaawansowany teleskop kosmiczny, jaki kiedykolwiek zbudowano, którego zaprojektowanie zajęło dziesięciolecia.

11 godz. 29 : #Prognoza pogody Aby zakończyć ten punkt przewidywania, Meteo Francja Zachmurzenie, przelotne przelotne deszcze i wiatr o prędkości 15 km/h, informują mnie o Kourou, gdzie rakieta Ariane 5 powinna wystartować za nieco ponad trzy godziny, aby wystrzelić Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Jedynym czynnikiem, który może opóźnić start, który już został przełożony (zaplanowano na 22. dzień), jest pogoda. Ostateczny balon meteorologiczny musi zostać wystrzelony w ciągu najbliższych kilku minut, aby upewnić się, że spełnione są warunki.

11 godz. 29 : # W Gujańskim Centrum Kosmicznym w Kourou Święta Bożego Narodzenia nie przypominają żadnych innych: jego pracownicy są zajęci przygotowaniami do startu rakiety Ariane 5, która przeniesie Teleskop Jamesa Webba, Pierwsza Gujana mówi. Kilka dni spóźnienia powinno się odbyć dziś po południu, w 32-minutowym oknie po 13:20 (czasu francuskiego) i można go śledzić na żywo.

11 godz. 29 Zacznijmy od przypomnienia kluczowych informacji z ostatnich kilku godzin:

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Wystartuje z Kourou w Gujanie około 13:30. Najbardziej zaawansowana maszyna, jaką kiedykolwiek wysłano do obserwacji kosmosu, powinna pozwolić nam zobaczyć początki naszego wszechświata.

W trakcie szaleństwa testowania przed Bożym Narodzeniem we Francji odkryto wczoraj 94 000 nowych przypadków Covid-19. Próg ten nie został osiągnięty od wybuchu epidemii w marcu 2020 r., Według danych opublikowanych przez Public Health France. W poniedziałek ogłoszono nową Radę Obrony Zdrowia.

W czterominutowym filmie Opublikowane w sieciach społecznościowychEmmanuel Macron składa hołd francuskim żołnierzom biorącym udział we Francji i na całym świecie. „Chciałbym jeszcze raz wyrazić moją najgłębszą wdzięczność za ducha, który orzeźwia Cię w wykonywanych zadaniach”.mówi szef.