Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj tajemniczą „czarną dziurę” pośrodku oceanu w Mapach Google

Ta trójkątna „czarna dziura”, która wywołała panikę wśród internautów, jest w rzeczywistości wyspą „Wostok” i należy do Republiki Kiribati.

Trójkąt Bermudzki, czarna dziura, obszar kontrolowany, zagubiona wyspa… na reddicie, niektórzy internauci wysunęli dziwne teorie o wyspie, która w Mapach Google wygląda jak trójkątna czarna dziura, w najlepszym wypadku na Oceanie Spokojnym.

Zrzut ekranu Google Maps, który opublikowano w środę, 13 października, wywołał wiele spekulacji. Pokazują krawędzie wyspy oblizane przez coś, co wydaje się być pianą, której środek składa się z całkowicie ciemnego obszaru.

Zdjęcie szybko stało się wirusowe w sieci społecznościowej, ponieważ internauci tworzyli mniej lub bardziej realistyczne teorie. Od portalu do „równoległego świata” do „wybuchającego wulkanu” poprzez klasyczną „tajną bazę wojskową”.

Mapy Google i miejsca ocenzurowane

Użytkownik Reddita, KorvisKhan, napisał, że wyspa „wygląda na to, że jest cenzurowana z jakiegoś powodu”. Inny, Animation and Beer, dodaje: „Wydaje się, że został zmieniony prawie celowo”. Opinia podzielana przez Jazzlike_Log_709, który wyjaśnił, że „jego pierwszym pomysłem było cenzurowanie wyspy. Nie miałoby sensu, aby naturalna formacja była tak czarna jak ta na tak małej wyspie”.

Cenzura nie jest nieznaną praktyką po stronie Map Google. W rzeczywistości usługa mapowania online regularnie maskuje wrażliwe strony za pomocą zaciemniania lub cenzurowania obszaru. Taka jest sytuacja Z więzienia Baumetz Na przykład kultowa Strefa 51 w Nevadzie, która regularnie wyzwala wyobraźnię internautów.

Strefa 51 Nevada została zmieniona w Mapach Google
Obszar 51 w Nevadzie zmieniony na Mapach Google © Zrzut ekranu / Mapy Google

bezludna wyspa

Jeśli chodzi o „czarną dziurę” odkrytą przez użytkowników Reddit, w rzeczywistości jest to wyspa Vostok, niezamieszkany atol na Kiribati na Oceanie Spokojnym. Odkryta przez rosyjskiego odkrywcę Fabiana Gottlieba von Bellingchausena w 1820 roku, ma tylko 1,3 kilometra długości. Najbliższa sąsiednia wyspa Wostok, znana również jako Bostock, Levits, Reaper lub Anne’s Island, znajduje się 158 km od hotelu.

READ  Czarna dziura została po raz pierwszy odkryta w gromadzie gwiazd
Użytkownik serwisu Reddit opublikował zdjęcia wyspy we wtorek, 2 listopada, pokazując, że nie jest to czarna dziura.
Użytkownik serwisu Reddit opublikował zdjęcia wyspy we wtorek, 2 listopada, pokazując, że nie jest to czarna dziura. © Zrzut ekranu / Reddit

Wrażenie zobaczenia czarnej dziury może pochodzić z defektu w obrazach satelitarnych, być może nawet z niedoświetlenia porośniętego drzewami centrum wyspy. We wtorek wieczorem użytkownik portalu społecznościowego opublikował nowe zdjęcia wyspy, określając w tytule, że „nie jest to czarna dziura”.