Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj najbardziej wysuniętą na północ wyspę na świecie

Przypadkowo naukowcy właśnie odkryli najbardziej wysuniętą na północ wyspę na świecie. Rozszerza – w tej chwili – terytorium Danii, u wybrzeży Grenlandii.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Wyspy: świat widziany przez Thomasa Bisquet
Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp świata widzianych z kosmosu, na wysokości 400 kilometrów, na tej selekcji zdjęć zrobionych przez Thomasa Pesqueta podczas życia na pokładzie stacji kosmicznej. Wycieczka z atoli na Cyklady przez Korsykę.

Odkryć nowa wyspa? To nie były nasze intencje”.Badacz polarny Morten Rush powiedział Reuterowi. Jednak to właśnie te Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze (Dania) wyjechała, by zebrać próbki na dalekiej północy Grenlandia w lipcu ubiegłego roku. Postawili stopę na nieznanej dotąd wyspie. Wyspa, która jednocześnie zdobywa tytuł najbardziej wysuniętej na północ wyspy świata.

Naukowcy sądzili, że wylądowali na wyspie Oodaaq, która została odkryta przez duński zespół wykopaliskowy w 1978 roku. Jednak przeprowadzone kontrole potwierdzają teraz, że odwiedzili inną wyspę położoną 780 metrów na północny zachód. Wyspa, którą proponują nazwać Qeqertag Avannarleq, co oznacza konkretnie, w Grenlandii, „Daleka wyspa”.

Czy to będzie trwało, czy nie będzie trwało?

Mała wyspa, ujawniona przez przemieszczenie kry – Nie jest bezpośrednio związany z Globalne ocieplenie – mierzy 30 na 60 metrów. Jej najwyższy punkt znajduje się 3 lub 4 metry powyżej poziom morza. Składa się z błota z dna morskiego oraz cumulusów – gleby i skał pozostałych po lodowcach w oceanie ruch. Możliwe, że wypłynął na powierzchnię w wyniku potężnego sztormu, który z pomocą morza stopniowo zmiótł te substancje z dna morskiego, aż utworzyła się wyspa.

Ta nowa wyspa jest zaliczana do Małe wyspy Czas trwania z życia “, Samochody, “Nikt nie wie, jak długo to potrwa. Może zniknąć, jeśli nowa silna burza uderzy w ten obszar.”.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?

READ  TikTok wyprzedza Facebooka i staje się najczęściej pobieraną aplikacją mobilną - La Nouvelle Tribune