Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że Internet może się załamać z powodu silnej burzy słonecznej

Nauczyciel informatyki Sangeetha Abdu Jyoti mówił w zeszłym tygodniu o tragicznych konsekwencjach burza słoneczna Specjalizacja w komunikacji
Internet Na świecie. W swoim wystąpieniu podczas wirtualnej konferencji SIGCOMM 2021 amerykańska specjalistka uznała, że ​​kable…
okręty podwodne że pasze większość świata ucierpi mocno.

Pisemna wersja studium z
badacz Doniesienia o możliwości „powszechnego rozłączenia połączeń internetowych na całym świecie na okres kilku miesięcy”. Wyjaśniła, że ​​analiza „namacalnych i weryfikowalnych danych” wykazała, że ​​kable wciągane na dno oceanu są bardziej kruche niż sprzęt lądowy.

Amerykańskie instalacje na horyzoncie

Sangeeta Abdu Jyoti oszacował również, że w przypadku silnej burzy słonecznej obiekty amerykańskie okażą się bardziej narażone niż obiekty azjatyckie. „Stany Zjednoczone stwarzają większe ryzyko secesji” – napisała. Ekspert przewidział również większe zniszczenia w regionach na dalekiej północy i południu globu, gdzie burze magnetyczne są najbardziej intensywne.

W swoich badaniach, które zostały poruszone przez witrynę 01 nettoProfesor informatyki wyjaśnił, że złożoność operacji napraw podwodnych spowodowałaby długotrwałe przestoje. Światłowody, w których krążą dane, wytrzymają silne prądy magnetyczne generowane przez duży rozbłysk słoneczny.

Szczytowe wartości prądu przekraczające 100 amperów nie będą zakłócać ich działania, ale wzmacniacze nie mogą wytrzymać prądu większego niż 1 amper. Te nadajniki-odbiorniki rozmieszczone w odległości 50-150 kilometrów wzdłuż zanurzonych kabli są bardzo ważne. Awaria tylko jednego z nich uniemożliwia całe połączenie.