Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od ratusza w Paryżu do Inwalidów przez Wersal… Trasa maratonu olimpijskiego odsłonięta

Od ratusza w Paryżu do Inwalidów przez Wersal… Trasa maratonu olimpijskiego odsłonięta

Jego podróż prawdopodobnie przejdzie do historii. Maraton Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, który odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2024 r. Będzie podążał trasą Paryż-Wersal tam iz powrotem, Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich (COGO), ogłosił w środę, 5 października. „Ten wyjątkowy kurs będzie niesamowity i żmudny” Rozwesel Cojo. „HejPołączymy historię sportu z częścią historii Francji” dodaje Alain Blondel, projektant tras, który odwiedzi najsłynniejsze zabytki Paryża i jego zachodnich przedmieść.

Start odbędzie się z paryskiego ratusza, aby rozpocząć podróż w sercu najpiękniejszych zabytków stolicy. Maratończycy mijają Rue Rivoli, następnie z Luwru do Place de la Bourse, a następnie zwiedzają Operę Garnier. Następnie będą musieli przejść rue de la Paix, aby dotrzeć do Vendôme, zanim przekroczą Luwr na poziomie Carrousel i jego piramidę. Pierwszych 160 sportowców (80 mężczyzn i 80 kobiet) zacumuje nad Sekwaną, przepłynie pod mostem Pont de la Concorde oraz pod mostem Alma, docierając do Trocadero z pierwszej perspektywy. z wieży. Eiffla. Droga wyśle ​​ich do Boulogne-Billancourt, po przekroczeniu Porte de Saint-Cloud. Gdy miniesz most i ratusz w Sèvres, sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana.

Czterokilometrowy podjazd na Ville Davray zabierze biegaczy na wysokość 183 metrów, najwyższy punkt wyścigu, a następnie obniży ich na kilometr, by dotrzeć do Pałacu Wersalskiego. W tym historycznym punkcie, po 23 kilometrach biegu, maratończycy zajmą Paris Avenue, a w tle zamek.

Stamtąd będziesz musiał przejechać przez miasta Viroflay i Chaville. Następnie zawodnicy czekają na dodatkową trudność: na dystansie 900 metrów biegacze zmierzą się z Cote de Garde, o maksymalnym nachyleniu 13,5%. Na 30 kilometrze zawodnicy zaatakują lądowanie, „Z bardzo precyzyjnym przejazdem 13,4 procent, aby dotrzeć do Issy-les-Moulineaux na 32 km”, Odnosi się do Alana Blundella, Dyrektor Athletics and Athletics Semi-inside Paris 2024 i na początku toru.

READ  Stopy OL — Lorient ostrzega sędziów przed grą w OL — Olympique Lyon

Trasa Paris 2024 Games Marathon rozpocznie się od paryskiego ratusza, aby dotrzeć do Esplanade des Invalides.  & nbsp;  (Paryż 2024)

Przez pozostałe 10 kilometrów zawodnicy kierują się w stronę Żelaznej Damy, zanim dołączą do Avenue de la Bourdonnais, Avenue de Bretheuil, następnie ronda przy Avenue de Bretheuil, przed rozpoczęciem ostatniej prostej tej drogi w kierunku Les Invalides . Finisz będzie od południa na Esplanade des Invalides, przed 7000 do 7500 widzów.

„Strategiczne i techniczne zarządzanie tym polem będzie zupełnie innym wyzwaniem niż to, z którym obecnie borykają się sportowcy i trenerzy. Będą musieli zmierzyć się z trudnością, z którą nigdy wcześniej nie mieli do czynienia.”

Alain Blondel, Dyrektor Lekkoatletyki i Para Lekkoatletyki w Paryżu 2024

we francjiinfo: sport

„To cykl, który całkowicie zakładamy, dodaje Alan Blundell. Wyszliśmy z klasycznego kontekstu maratonu z rekordowym czasem i rekordem świata. Mistrz olimpijski i mistrz może nie będą najszybsi, ale będą najsilniejsi, ponieważ będą bardzo precyzyjne sekwencje i przygotowanie się do nich będzie wyzwaniem.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, Tony Estangoy, zwraca uwagę na miejsce maratonu kobiet, który będzie ostatnim wydarzeniem olimpijskim tych Igrzysk, ale także historyczne i symboliczne znaczenie trasy maratonu.

Kurs ten został szczególnie doceniony przez Paulę Radcliffe, rekordzistkę świata kobiet w latach 2003-2019: „Maraton Paryski 2024, ze swoim wyjątkowym wyglądem, stanowi wielkie sportowe wyzwanie dla sportowców we wspaniałej oprawie. Ten wyścig, bardziej niepewny niż kiedykolwiek, zapowiada się legendarny”. „Legendarny” kurs, który ogół społeczeństwa może wypróbować podczas maratonu dla każdego, jest dostępny dla szerokiej publiczności i jest skierowany do osób zdrowych i niepełnosprawnych.

„Myślę, że ten kurs przejdzie do historii igrzysk olimpijskich” Potwierdza Alan Blondel, w pochodzeniu ścieżki nie wybranej przypadkowo. „Chcieliśmy kursu z czymś więcej, który opowiada historię i ma sens” Komentarz Aurélie Merle, dyrektora zawodów sportowych, Paryż 2024.

W tym sensie organizatorzy starali się zainspirować ich historią Francji. „Droga jest inspirowana jednym z fundamentalnych elementów naszej historii, Marszem Kobiet z 5 i 6 października 1789 r.” Aurélie Merle wyjaśnia. W tamtych czasach kupcy, sklepikarze i robotnicy z przedmieść robotniczych zbierali się przed Hôtel de Ville w Paryżu, by domagać się chleba, podczas gdy braki żywności uderzały w stolicę. Przez od 6000 do 7000 paryżanek, do których dołączyli mężczyźni, Paryż udał się do Wersalu, aby zażądać od króla chleba i reform, i zapłacić mu za powrót do Paryża. W tym dniu Ludwik XVI zgodził się ratyfikować Powszechną Deklarację Praw Człowieka i Obywatela. 5 i 6 października 1789 są więc częścią „Wielkich Dni” Rewolucji Francuskiej.

„Ten rewolucyjny, oddolny i feministyczny marsz jest zgodny z wizją paryską 2024, w której chcemy rewolucyjnych igrzysk”.

Aurelie Merle, Dyrektor Zawodów Sportowych, Paryż 2024

we francjiinfo: sport

Podkreślanie kobiet było częścią DNA Paryża 2024 od samego początku, zwłaszcza poprzez nasze motto (Marianne) lub organizację pierwszych wspólnych Igrzysk w historii. Aurelie Merle kontynuuje. Co więcej, zgodnie z tą samą logiką, zdecydowali organizatorzy, za zgodą World Athletics (IAAF), czyli maraton kobiet, W programie olimpijskim od 1984 roku zawody lekkoatletyczne kończą się w ostatnią niedzielę igrzysk. Tym samym finałowe podium Igrzysk Olimpijskich, podczas ceremonii zamknięcia, będzie hołdem złożonym pierwszym maratończykom.