Basketball Champions League – Ostenda rozpoczyna swoją kampanię od porażki u siebie z Galatasaray

(Belga) BC Ostende, mistrz Belgii w koszykówce, został pokonany u siebie przez Turków Galatasaray przy okazji pierwszego dnia grupy C Ligi Mistrzów. Les Côtiers przegrali 78-92 (w połowie: 39-51) w środową noc na Versluys Dôme.

Stambouliots, który trzyma De Poste, 23 punkty, zrobił różnicę przez pierwsze minuty gry, a strzelec zdobył już 19-29 na koniec pierwszej kwarty. Następnie żołnierze Dario Gergi, który jest także trenerem reprezentacji Belgii, zremisowali mecz z przeciwnikiem, nie mogąc zniwelować przewagi. Po stronie Ostendy Pierre-Antoine Gillet zakończył mecz z 17 punktami, 5 zbiórkami, 1 podaniem i 1 przechwytem. Mistrz Belgii po raz 23., po raz jedenasty z rzędu, pod koniec maja Ostenda zmierzy się w przyszły wtorek z Hapoelem Holonem, mistrzem Izraela i wicemistrzem półfinału minionego sezonu, który pokonał polską Legię Warszawa (81- 84) w poniedziałek. . Osiem zwycięzców grup przejdzie bezpośrednio do drugiej rundy. Druga i trzecia z każdej grupy będą rywalizować w skoku o awans do drugiej rundy. W drugiej rundzie 16 drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy po cztery. Dwóch najlepszych z każdej grupy zakwalifikuje się do ćwierćfinału. Czterech zwycięzców Final Four konkuruje następnie, aby spróbować zastąpić Hiszpanów z Teneryfy. (Belga)