Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od początku maja do Francji kontynentalnej przywieziono 98 przypadków, co stanowi ponad 2000 przypadków w ciągu czterech miesięcy.

Od początku maja do Francji kontynentalnej przywieziono 98 przypadków, co stanowi ponad 2000 przypadków w ciągu czterech miesięcy.

Chociaż od początku miesiąca wzmocniono nadzór nad przypadkami chikungunya, dengi i Zika, do Francji przybyło około stu pacjentów z dengą, którzy wracali głównie z Martyniki i Gwadelupy.

Trzy tygodnie po ostrzeżeniu o „znacznym wzroście” liczby przypadków dengi importowanych do Francji, w środę, 15 maja, władze ds. zdrowia wydały pierwszy biuletyn w ramach wzmocnionego nadzoru nad infekcjami wirusowymi przenoszonymi przez komary na ludzi.

Francuska służba zdrowia publicznego (SpF) ogłosiła, że ​​od 1 maja we Francji kontynentalnej wykryto 98 importowanych przypadków dengi. Szczegółowo zidentyfikowano 35 przypadków w Auvergne-Rhône-Alpes, 19 w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu, 11 w Neuville-Akwitania, 10 w Bourgogne-Franche-Comté, a nawet siedem w Ile-de-France.

Jeżeli chodzi o pochodzenie tych przypadków, 46 wróciło z Martyniki, 28 z Gwadelupy, 6 z Mauritiusa i 4 z Brazylii.

2000 przypadków więcej niż średnia

SpF odnotowało również, że od 1 stycznia do 30 kwietnia zaimportowano 2166 przypadków dengi, „w tym 82% zakażonych na Martynice lub Gwadelupie i 5% w Gujanie, prowincjach, w których panuje poważna epidemia”. „W ciągu ostatnich pięciu lat średnia liczba importowanych przypadków dengi zgłoszonych w drodze obowiązkowego zgłoszenia wyniosła 128 od 1 stycznia do 30 kwietnia” – dodała agencja zdrowia.

Chociaż komary tygrysie są obecne w zdecydowanej większości obszarów miejskich, władze obawiają się „lokalnych łańcuchów przenoszenia”, których w tym roku nie wykryto jeszcze.

Pod koniec kwietnia dyrektor generalny ds. zdrowia wezwał również do „zachowania czujności i podjęcia odpowiednich środków w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się komara tygrysiego”, na przykład poprzez wyeliminowanie stojącej wody i unikanie jej ukąszeń.

Najczesciej czytane

READ  Kosmiczna „Droga do zera” w kolejnym Mipimie w Cannes