Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od początku konfliktu zginęło co najmniej 450 dzieci

Znajdź tutaj wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA

23:51 : Na Ukrainie nadeszła zima i węgiel pozostaje rozwiązaniem do ogrzewania ludności. W kopalniach brakuje męskiej siły roboczej Kobiety są tymi, które są zaproszone do wyjścia na korytarz. Wcześniej niektórzy już pracowali, ale nad bardzo różnymi zadaniami, na powierzchni. „Brakuje nam ludzi, więc ich zastępujemy. Jestem podekscytowany, że mogę to zrobić i pomóc armii walczyć z nami”.ktoś mówi.

(telewizja francuska)

21:44 : „Uniezależniamy się od rosyjskich rurociągów”.

Niemcy otworzyły swoją pierwszą stację benzynową. Cel: uniknięcie niedoborów i zastąpienie dostaw rosyjskich wstrzymanych przez wojnę na Ukrainie. „To dobry dzień dla naszego kraju”Wesoły kanclerz Olaf Schultz w fluorescencyjnej żółtej kurtce stoi na pokładzie łodzi, kilka metrów od stacji Wilhelmshaven, nad brzegiem Morza Północnego.

(Michael Sohn/AFP)

20:30 : Po wczorajszych zmasowanych atakach rakietowych ruch metra w Kijowie został wstrzymany, aby mieszkańcy mogli się schronić. Ruch wznowiono dziś rano i przywrócono dostawy wody. Energia elektryczna została przywrócona także w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy. W tym artykule podsumowujemy najważniejsze wydarzenia dnia.

(JURIJ DYACHYSYN / AFP)

18:13 Dzisiaj przywrócono elektryczność w Charkowie i wodę w Kijowie, gdzie według lokalnych władz jedna trzecia ludności pozostała bez prądu. Z kolei w Kramatorsku we wschodniej Ukrainie Dostawy wody i ogrzewania zostały wstrzymane.ubolewa prezydent miasta.

17:35 : Cztery osoby zginęły, a 15 innych zostało rannych w rosyjskim bombardowaniu w obwodzie dniepropietrowskim, według urzędnika prezydencji ukraińskiej. Według tego samego źródła inny rosyjski ostrzał spowodował śmierć jednej osoby i trzech rannych w regionie Chersoniu.

15:04 : „Pod koniec strajku uniemożliwiono dostawę zagranicznej broni i amunicji, co doprowadziło do przesunięcia rezerw [des forces ukrainiennes] Strefy walki są zakazane, firmy produkujące i naprawiające broń są zawieszone (…) „, chwali się rosyjskie Ministerstwo Obrony w komunikacie prasowym. Piątkowe ataki zostały potępione „przestępstwa wojenne” przez Unię Europejską.

READ  W Brazylii silne wiece dla Luli i Bolsonaro przed drugą turą wyborów prezydenckich

14:27 Armia rosyjska potwierdziła dziś po południu, że wczorajsze intensywne strajki na Ukrainie, które spowodowały awarię prądu w tym kraju, uniemożliwiły dostawę zagranicznej broni dla sił ukraińskich.

14:16 : Oto najświeższe wiadomości z godziny 14:00:

W ciągu godziny przed ratuszem zebrał się wiec ku czci ofiar pożaru w Vaulx-en-Velin. Oto nasza historia tej tragedii.

• Parlament przygotowuje się do ostatecznego przyjęcia projektu budżetu na 2023 r., z oczekiwanym odrzuceniem dzisiejszego popołudnia ostatecznej propozycji potępienia lewicy w Zgromadzeniu Narodowym pod koniec semestru jesiennego, przerywanego dziesięcioma apelami do 49,3.

• jaskra „Upewnij się, że podejmujesz jak najwięcej środków ostrożności”. Aby uchronić się przed wirusem szerzącym się w ich szeregachPowiedział trener Didier Deschamps w przeddzień finału mistrzostw świata przeciwko Argentynie.

Mrożący krew w żyłach rekord. Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała w sobotę, że w wyniku walk i ostrzału rosyjskiego wojska zginęło co najmniej 450 dzieci.

14:09 : Śmierć tego dziecka w Krzywym Rogu dołącza do długiej listy dzieci zabitych od początku rosyjskiej inwazji. Według ukraińskiego prokuratora generalnego, Poinformowała o tym gazeta Niepodległy KijówOd 24 lutego na Ukrainie zginęło 450 dzieci, a 863 zostało rannych. Władze wciąż szukają 331 zaginionych dzieci i uważają, że ponad 13 600 ukraińskich nieletnich zostało deportowanych do Rosji.

14:09 : Ciało jednorocznego dziecka znaleziono wczoraj wieczorem wśród gruzów zbombardowanego domu w Krzywym Rogu na południu kraju. Jest gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego który poinformował o tym dziś rano na Facebooku. „Trudno pisać…”skomentował. Bombardowanie w piątek spowodowało śmierć 4 osób i 13 rannych w tym mieście, które było bombardowane przez kilka dni przez armię rosyjską.

10:47 : To ogłoszenie pojawia się w czasie, gdy Ukraina była wczoraj celem nowych rosyjskich ataków rakietowych, które według władz ukraińskich spowodowały przerwy w dostawie prądu w całym kraju.

READ  Na żywo - Wojna na Ukrainie: Zełenski przemówi w środę przed francuskim parlamentem

10:45 : Władimir Putin rozmawiał wczoraj z odpowiedzialnymi za rosyjską operację wojskową na Ukrainie, powiedział dziś rano Kremlowi. Głowa państwa rosyjskiego w szczególności „Spotkanie” Z udziałem ministra obrony Siergieja Szojgu i szefa rosyjskiego Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa i Odbyłem osobne spotkania z liderami. W operacji brały udział różne rodzaje wojska.