Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O czym warto pamiętać z wypowiedzi Joe Bidena w Polsce

O czym warto pamiętać z wypowiedzi Joe Bidena w Polsce

Później Maraton dyplomatyczny w BrukseliJoe Biden był w Polsce w sobotę 26 marca. Prezydent USA rozmawiał z dwoma ukraińskimi ministrami w Warszawie, dzień po tym, jak rosyjskie wojsko ogłosiło, że przekierowuje swoją ofensywę na wschodnią Ukrainę, miesiąc po inwazji na ten kraj.

Zapytany o to przez dziennikarza, udzielił krótkiej odpowiedzi. „Nie wiem, czy oni (Rosjanie) to zrobili”Rosyjskie dowództwo powiedziało w piątek, że to: „Skoncentrować większość wysiłków na głównym celu: wyzwoleniu Donbasu”Wbrew deklarowanym intencjom Kremla „Militaryzacja” I „Tenazyfikować” Cała Ukraina.

Ciągłość po reklamie

Sekrety „metody Bidena” przeciwko Putinowi

Joe Biden odbył swoje pierwsze spotkanie z wysokimi rangą urzędnikami ukraińskimi od początku wojny 24 lutego. Przy długim stole siedzieli minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, sekretarz stanu USA i szef dyplomacji Dmytro Kuleba. Anthony Blinken i sekretarz obrony Lloyd Austin.

Wywiady są szczególnie skoncentrowane „Niezachwiane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy”Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział.

Unia NATO

Prezydent USA potwierdził, że podczas spotkania z polskim przedstawicielem Andrzejem Duda .em Artykuł 5 Traktatu NATOStwierdzenie, że atak na jedno państwo członkowskie jest atakiem na wszystkie, „Święty obowiązek” do Ameryki.

Joe Biden i Ukraina: Zawrót głowy Nowego Porządku Świata

On dodał: „Możesz w to uwierzyć”Zanim zacytuję staropolską maksymę „Za naszą i twoją wolność”. Hasło to sięga polskiego powstania przeciw okupacji carskiej Rosji, kiedy to powstanie miało pokazać Rosjanom, że muszą wyzwolić się spod tyranii carów.

Ciągłość po reklamie

Joe Biden powiedział również, że rosyjski prezydent Władimir Putin „Licząc na podzielone NATO”Ale ten podział nie nastąpił.

Później, podczas przemówienia w Warszawie, Joe Biden powtórzył, że Stany Zjednoczone nie chcą angażować się w konflikt z siłami rosyjskimi okupującymi Ukrainę, ale ostro ostrzegał Moskwę: „Nawet nie myśl o przesunięciu się o cal w głąb terytorium NATO”.. „Ta wojna jest już strategiczną porażką Rosji”.on dodał.

READ  W Polsce wojna na Ukrainie podważa priorytety opozycji wobec władzy

Putin jest „rzeźnikiem”

Dyrektor naczelny USA spotkał się z ukraińskimi uchodźcami w ośrodku recepcyjnym. zapytany o „Co sądził o Władimira Putinie, biorąc pod uwagę to, co robi tym ludziom”Joe Biden odpowiedział jednym zdaniem: „On jest rzeźnikiem”Spotkanie było transmitowane na żywo ze Stadionu Narodowego w Warszawie przez kilka stacji telewizyjnych.

Strategia hiperprzejrzystości Joe Bidena w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainie

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent USA wypowiada ostre słowa Władimira Putina, który jest postrzegany jako kluczowy czynnik rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która zabiła już tysiące. Dwa razy w ostatnich dniach on „Zbrodnia wojenna”.

Ciągłość po reklamie

Później tego samego dnia, podczas przemówienia w Warszawie, Joe Biden ponownie przywołał Władimira Putina: „Mamy inną przyszłość, jaśniejszą przyszłość, zakorzenioną w demokracji i zasadach, nadziei i świetle, godności i godności, wolności i możliwości. Na litość boską, ten człowiek nie może być u władzy.. Urzędnik Białego Domu zakwalifikował później te komentarze: „Prezydent ma na myśli to, że nie może pozwolić Putinowi na wywieranie władzy nad sąsiadami lub regionem. Nie mówi o władzy Putina ani o zmianie reżimu w Rosji..

„Rosjanie nie są naszymi wrogami”

Joe Biden zwrócił się wtedy bezpośrednio do Rosjan, mówiąc im, że podczas sobotniego przemówienia w Warszawie „Rosjanie nie są naszymi wrogami”W kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Pozwólcie mi to powiedzieć, jeśli mnie słyszycie – wy, Rosjanie, nie jesteście naszym wrogiem. Odmawiam uwierzenia, że ​​z zadowoleniem przyjmujecie mordowanie niewinnych dzieci i dziadków lub akceptujecie, że szpitale, szkoły, szpitale położnicze są uderzane przez Rosjan pociski i bomby.Joe Biden zaczął.

„Czeka nas długa walka”

Podczas tego samego przemówienia Joe Biden oświadczył, że wojna „między demokracją a autokracją” będzie długa, a Stany Zjednoczone są „po stronie” Ukrainy.

READ  Polska: Konieczne są dalsze wysiłki, aby zagwarantować używanie języków regionalnych lub mniejszościowych

„Tej wojny nie wygramy w ciągu dni ani miesięcy. Musimy uzbroić się na długą walkę przed nami” – powiedział prezydent USA przed zapewnieniem Ukraińców: „Jesteśmy po waszej stronie”.