Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nvidia obniża ceny kart graficznych w euro

Nvidia France ogłasza nowy cennik swoich kart graficznych GeForce RTX 4000. Firma obniża ceny i czyni kartę GeForce RTX 4090 szczególnie interesującą.

Źródło: Anthony Woner – Frandroid

Na PC koniec roku upłynął pod znakiem premiery karty GeForce RTX 4000 firmy Nvidia. Te nowe karty graficzne są bardzo wydajne, ale też bardzo drogie. Kilka dni po spodziewanej premierze des Radeon RX 7000 d’AMDNvidia France ogłasza niższe ceny swoich najnowszych produktów.

Obniżka do 90 euro

Oficjalnie ta aktualizacja cen ma na celu śledzenie ewolucji ścieżki między euro a dolarem. Od ogłoszenia produktu w październiku euro już zaczęło ponownie rosnąć. W rzeczywistości, o ile nam wiadomo, te zmiany cen są obecnie ogłaszane tylko w Europie. W USA Nvidia nie zmieniła cen.

Oto nowe oficjalne ceny we Francji od Nvidii:

Od momentu wprowadzenia na rynek te nowe karty były krytykowane za wygórowane ceny. Tym samym ta obniżka ceny może tylko uczynić je ciekawszymi, zwłaszcza skierowanymi do profesjonalistów GeForcemi RTX 4090.

A co z partnerami?

Ceny ogłoszone przez Nvidię znacznie wyprzedzają wszystkie karty z edycji Founder’s Edition. Inni producenci, tacy jak Asus, Gigabyte, MSI czy Zotac, mogą oferować dowolne ceny, tak jak dealerzy. Nadal możemy też liczyć na niższe ceny od nich.

Zła wiadomość dla spekulantów

Od kilku lat konsumenci mają do czynienia z bolesnym zjawiskiem: spekulacją. Są to ludzie, którzy bardzo szybko kupują kilka kart graficznych i wykorzystują niskie zapasy, aby odsprzedać je po znacznie wyższej cenie.

Na nieszczęście dla nich rynek GeForce RTX 4000 wydaje się dość trudny do skalpowania po początkowych reakcjach w USA. W istocie osobom pozbawionym skrupułów trudno byłoby odsprzedać swoje towary powyżej i tak już wysokiej oficjalnej ceny.

READ  Blizzard wyciąga dwa wątpliwe dowcipy o World of Warcraft

To nie deprecjacja euro powinna naprawić ich interesy.


Aby nas śledzić, zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i profile oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.