Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy Xiaomi 13 Ultra otrzymuje taką samą ocenę obrazu jak Galaxy S23 Ultra według Dxomark, który wybrać?

Nowy Xiaomi 13 Ultra otrzymuje taką samą ocenę obrazu jak Galaxy S23 Ultra według Dxomark, który wybrać?

Producenci smartfonów toczą nieustanną walkę o dostarczanie urządzeń, które są bardziej wydajne i zdolne do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Dwa flagowe telefony komórkowe Samsung Galaxy S23 Ultra i Xiaomi 13 Ultra otrzymały taki sam wynik po analizach przeprowadzonych przez DxOMark. Ale który z nich naprawdę Ci odpowiada?

Jeśli jeszcze kilka lat temu robienie zdjęć smartfonami było bardzo delikatne, dziś widać wyraźnie, że urządzenia te stają się coraz bardziej wydajne i umożliwiają uzyskiwanie szczególnie pięknych zdjęć. W przypadku modeli producenci starają się oferować bardziej zaawansowane konfiguracje techniczne, aby zapewnić najlepszą wydajność, ponadto w większości najlepszych modeli w asortymencie. Tak więc najnowsze marki Samsung i Xiaomi, odpowiednio Galaxy S23 Ultra i Xiaomi 13 Ultra, korzystają ze szczególnie zaawansowanych konfiguracji.


Jakie są konfiguracje dla zdjęć i filmów?


Pamiętaj, że Samsung Galaxy S23 Ultra jest wyposażony w główny czujnik 200 MP, a optycznie stabilna przysłona Samsung HP2 przy f/1.7 towarzyszy 12-megapikselowy czujnik Sony IMX564 do zdjęć w trybie ultraszerokokątnym. Istnieją również dwa dodatkowe 10-megapikselowe czujniki Sony IMX754, z których każdy oferuje 3-krotny zoom optyczny i kolejny 10-krotny. Dwie ostatnie jednostki są optycznie stabilizowane w celu zmniejszenia wibracji.

Ze swojej strony Xiaomi 13 Ultra wykorzystuje 1-calowy główny czujnik Sony IMX989 z 50 MP, 8 obiektywami i stabilizacją optyczną. Oferuje zmienną przysłonę od f/1.9 do f/4.0. W połączeniu z optycznie stabilizowanym czujnikiem Sony IMX858 o rozdzielczości 50 MP zapewnia ultraszerokokątne ujęcia. Istnieją również dwa inne czujniki Sony IMX858, jeden, który otwiera się przy f/1,8, a drugi przy f/3,0.

Samsung Galaxy S23 Ultra i Xiaomi 13 Ultra przetestowane i zrecenzowane


Laboratorium DxOMark było w stanie ocenić oba smartfony pod kątem ich możliwości fotograficznych i wideo. Oba telefony uzyskały ten sam wynik: 140. Samsunga Galaxy S23 Ultra Doceniono go za bardzo dobry poziom szczegółowości oraz oferowany szeroki zakres dynamiki w każdych warunkach. Powiększenie jest ważne, ponownie, przy dobrym poziomie szczegółowości. Stabilizacja wideo jest bardzo skuteczna, a autofokus jest dokładny zarówno na zdjęciach, jak i na wideo. Z drugiej strony zaobserwowano niski kontrast w scenach oświetlonych od tyłu, a także szumy przy słabym oświetleniu i we wnętrzach. Na filmach przy słabym oświetleniu odnotowuje się lekkie odbicia, a także okazjonalną ekspozycję twarzy.

READ  Ekran, obraz, bateria... Niektóre funkcje podczas pracyo Xiaomi 13 UltraDxOMark docenił spójną jakość obrazu w całym zakresie zoomu, a także balans bieli, który zarówno na zdjęciach, jak i na filmach uznano za przyjemny i neutralny. Tester znalazł szeroki zakres dynamiczny na obrazach i dobry kompromis między teksturą a szumem w większości warunków testowych. Autofokus w wideo jest płynny i dokładny, a twarze korzystają z dobrej ekspozycji nawet w warunkach nocnych. Z drugiej strony DxOMark odnotował zauważalne opóźnienie między wciśnięciem przycisku włączającego a zrobieniem zdjęcia oraz przesycone kolory w warunkach zewnętrznych. Niektóre zewnętrzne efekty halo, a także problemy z balansem bieli i przesunięciami ekspozycji są czasami widoczne na filmie.