Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe telewizory Smart TV od 299 €

Czas na odświeżenie aspektu telewizorów LCD Xiaomi i po raz kolejny chiński producent jest stosunkowo agresywny pod względem cenowym. Relatywnie rzecz biorąc, ponieważ firma znana ze swoich smartfonów i obiektów komunikacyjnych ze względu na swoją masę, znajdziesz dla niej historyczne marki, takie jak TCL lub Hisense. Zobaczmy, co te modele mają do zaoferowania.

55-calowa wersja / źródło: Xiaomi

55-calowa wersja / źródło: Xiaomi

Po tsunami reklam na rynku smartfonów, oto nowość po telewizyjnej stronie Xiaomi. dystans Mi TV Q1 75 cali Co przyniosło nam kilka rozmów z marką pod koniec testu (telewizor okazał się nie być zgodny z 4K @ 120 Hz zgodnie z obietnicą), teraz nadszedł czas, aby porozmawiać o większej liczbie produktów klasy podstawowej. Część, o której producent starał się przekonać Telewizor Xiaomi Mi 4S Ten, który testowaliśmy na jego 55-calowej wersji. Na razie nie ma wątpliwości co do jakości obrazu, przekonamy się o tym podczas testów nowych modeli noszących generalną referencję Xiaomi Mi TV P1.

Xiaomi Mi TV P1: od 32 do 55 cali i od 299 euro

Przejdźmy od razu do sedna interesującego Cię tematu: cen! Xiaomi Mi TV P1 jest oferowany w rozmiarach 32, 43, 50 i 55 cali w specjalnych cenach 299, 499, 599 i 699 euro. To dość ciekawe propozycje, ale nie całkiem nowe. Producenci Hisense i TCL również pobierają takie ceny, chociaż czasami wymagane są oferty zwrotu pieniędzy.

Wersja 32-calowa jest podobna do 55-calowej / Źródło: Xiaomi

Wersja 32-calowa jest podobna do 55-calowej / Źródło: Xiaomi

Znamy rozmiary… nie szczegóły

Masz to, co mówi, że niedrogie telewizory koniecznie oznaczają technologię LCD… a podświetlenie (bez wątpienia) jest pewnym problemem. Obecnie mamy niewiele informacji na ten temat, ale w przesłanym do nas dokumencie technicznym wspomina się o podświetlaniu LED” globalnego zaciemnienia„.więc jesteśmy pewni, że te telewizory nie skorzystają z bardzo dokładnego podświetlenia” lokalne ściemnianie„Ale my też nie wiemy, czy to” globalnego zaciemnienia » Dotyczy technologii Edge LED, a raczej Direct LED.

READ  Xbox Series X | Sprzedaż S przekracza sprzedaż PS5 w Wielkiej Brytanii w kwietniu | Xbox One

Pamiętajmy, że w pierwszym przypadku diody są rozmieszczone po obwodzie ekranu, następnie są skierowane za panel LCD, a w drugim diody są umieszczone za panelem LCD, ale zarządzanie podświetleniem jest nieco nieprecyzyjne. Wiedząc, że Xiaomi lubi bawić się tego rodzaju niedokładnościami, zachowamy ostrożność w tym punkcie, a zatem w kwestii oczekiwanej jasności i kontrastu. Szczególnie niepokoi nas efekt kwiat, z chmury a może nawet kolorowe opaski.

Wersja 50 cali / Źródło: Xiaomi

Wersja 50 cali / Źródło: Xiaomi

Ponadto zachowana jest techniczna niejasność co do charakteru płytek. Xiaomi twierdzi, że panel ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, niezależnie od wielkości telewizora i że kąty widzenia wyniosą 178 stopni… Nie będziemy robić żadnych założeń co do charakteru panelu (IPS, VA itp. …).).

Z drugiej strony wśród niewątpliwych cech technicznych znajdują się definicje wyświetlacza. Tylko 32 cale są ograniczone do HD Ready (przyznaję, zapomniałem tego terminu), który jest definicją 1366 x 768 pikseli. Na przykład w sypialni praktyczna byłaby figura o przekątnej 82 cm.

Od 43 cali Mi TV P1 twierdzi, że ma ekran Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Wszystko staje się kompatybilne HDR10 i Dolby Vision, ale także HDR10+ Dla wersji 50 i 55 cali. Tak więc panele tych nowszych modeli powinny być bardziej wydajne (pomimo tego samego rodzaju podświetlenia), ale tutaj znowu dokumenty artystyczne są dość proste.

A co z jakością dźwięku?  / Źródło: Xiaomi

A co z jakością dźwięku? / Źródło: Xiaomi

Możemy zauważyć kilka innych wyróżniających się elementów, takich jak moc dźwięku 2 x 5 watów na 32 cale w porównaniu do 2 x 10 watów w pozostałych trzech modelach. Tradycyjnie głośniki są umieszczone na dole, ale skierowane w dół telewizora. Poniższy obrazek pozwala nam oszacować, że konstrukcja powinna być całkowicie plastikowa, podobnie jak w przypadku Mi TV 4S. Poza tym modele te wyglądają bardzo podobnie, choć wydaje się, że dołożono starań, aby lewa, górna i prawa krawędź były nieco cieńsze niż w starym modelu.

READ  Dying Light 2 ukaże się 7 grudnia - wiadomości

Android TV do HDMI 2.1

Xiaomi wykonało dobrą robotę po stronie oprogramowania, integrując Android TV i to z wersji 32-calowej. Jednak ta ostatnia jest ograniczona do wersji 9, w przeciwieństwie do wersji 10 dla pozostałych, ale naprawdę nie jest tak źle. Jeśli wbudowany procesor utknie, płynność menu i aplikacji powinna być dużym plusem. Miejmy również nadzieję, że ten sam procesor poradzi sobie z przetwarzaniem filmów, zarówno pod względem jakości plikówAktualizacja Z silnika kompensacji ruchu itp.

W każdym razie obecność tych systemów operacyjnych pozwala policzyć wszystkie ulubione aplikacje, w funkcji Chromecasta, ale także w obecności Asystenta Google do sterowania telewizorem, ale także wszystkimi podłączonymi urządzeniami Xiaomi lub oczywiście innymi.

Wreszcie, oprócz Ethernetu (10/100 Mb/s), Wi-Fi (2,4 i 5 GHz), czy nawet Bluetooth 5.0, w gazecie technicznej wspomniano także o gnieździe HDMI 2.1, a także o dwóch gniazdach HDMI 2.0 i dwóch złączach USB. Panele są ograniczone do 60 Hz, jedyny problem związany z HDMI 2.1, o którym Xiaomi nie wspomniał o żadnej obsłudze VRR ani ALLM, ogranicza się do obsługi e-ARC. Sposób na przywrócenie pełnej wierności ścieżki dźwiękowej, jeśli planujesz sparować ją z listwą dźwiękową lub głośnikiem wysokiej jakości, który wydaje się nie mieć dostępnego gniazda optycznego.

Mi TV P1 32 (299 euro), 43 (499 euro), 50 (599 euro) i 55-calowy (699 euro) jest dostępny w sklepach Fnac, Darty, Mi.com i Mi Store. Producent wskazuje również, że za każdy zakup Mi TV P1 otrzymasz zwrot do 100 euro. Warunki dostępu i związane z nimi kwoty są dostępne na stronie producenta.