Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe badania wskazują, że Ziemię otacza gigantyczny „tunel magnetyczny”.

Astronomowie sugerują, że nasz Układ Słoneczny może być otoczony przez coś, co opisują jako „tunel magnetyczny”, widoczny w falach radiowych. Inne tajemnicze struktury magnetyczne w galaktykaTo zdumiewało astronomów od dziesięcioleci, może w końcu mieć wytłumaczenie. „Północna Ostroga Polarna” i „Region Wachlarza” znajdujące się po obu stronach Drogi Mlecznej mogą być połączone z rozległym systemem włókien magnetycznych. Tworzą one szkielet składający się z 1000 . lata świetlne, wygląda jak tunel wokół Układu Słonecznego i wielu pobliskich gwiazd.

« Jeśli odwrócimy oczy, zobaczymy tę podobną do tunelu strukturę niemal w każdym kierunku, w którym spojrzymy – to znaczy, jeśli mamy oczy, które widzą promieniowanie radiowe. „,” ogłaszać W oświadczeniu astronom Jennifer West z Uniwersytetu Toronto w Kanadzie na temat pochodzenia odkrycia. Szczegóły badania pojawią się wkrótce w Czasopismo Astrofizyczne Dostępne na serwerze prepress arXiv.

Te dwie struktury magnetyczne są znane od lat 60. XX wieku, ale do tej pory trudno było zrozumieć ich naturę, zwłaszcza że określenie dokładnej odległości, na jaką spadają, jest bardzo złożonym zadaniem – szacowane odległości wahają się od setek do tysięcy lat świetlnych.

Dwie gigantyczne struktury magnetyczne połączone ze sobą

Jak dotąd żadna analiza nie wykazała związku między tymi dwiema strukturami. West i jego koledzy byli w stanie pokazać, że oba regiony i widoczne pętle radiowe w przestrzeni między nimi mogą być połączone, rozwiązując wiele zagadek na ich temat.

« Kilka lat temu jeden z naszych współautorów, Tom Landecker, opowiedział mi o artykule z 1965 roku z początków radioastronomii. Na podstawie dostępnych wówczas wstępnych danych autorzy (Matheson i Milne) wysunęli hipotezę, że te spolaryzowane sygnały radiowe mogą pochodzić z naszego widzenia lokalnego ramienia galaktyki, z jego wnętrza. West wyjaśnia.

Porównanie tunelu magnetycznego prezentowanego przez Zachód z prawdziwym tunelem w podobnym kierunku. © Pixabay / J. Zachodnie Obserwatorium Astrofizyczne / Dominion / Teleskop Villa Elisa / Europejska Agencja Kosmiczna / Współpraca Plancka / Stellarium

« Ten artykuł zainspirował mnie do rozwinięcia tego pomysłu i powiązania mojego modelu ze znacznie lepszymi danymi, które dostarczają nam dzisiaj nasze teleskopy. Ona dodaje. Korzystając z modeli i symulacji, naukowcy wyobrazili sobie, jak wyglądałoby „radiowe niebo”, gdyby dwie struktury były połączone pasmami magnetycznymi i grali na podstawie kryteriów, takich jak odległość, w celu określenia najlepszego dopasowania.

READ  Spotkanie zostało przytłoczone przez silną epidemię gorączki denga

Zespół był w stanie ustalić, że najbardziej prawdopodobna odległość między strukturami a Układem Słonecznym wynosi około 350 lat świetlnych, co odpowiada niektórym z najbliższych szacunków. Obejmuje to oszacowanie odległości do bieguna północnego na początku tego roku, na podstawie danych z Gaia, które wykazały, że prawie cała ostroga znajduje się w promieniu 500 lat świetlnych. Całkowita długość tunelu zaprojektowanego przez Westa i jego zespół wynosi około 1000 lat świetlnych.

Polarna mapa elektromagnetyczna stymulująca region galaktyczny
Mapa elektromagnetyczna ostrogi arktycznej (na górze) i obszaru wentylatora (na dole). © J. West i in., ArXiv, 2021

Model ten odpowiada szerokiemu zakresowi cech obserwacyjnych strefy arktycznej i wachlarzowej, w tym kształtu, polaryzacji promieniowania elektromagnetycznego i jasności.

« To bardzo mądra praca Uszczęśliwiony astronom Brian Gensler z Uniwersytetu Toronto. ” Kiedy Jennifer Lee po raz pierwszy przedstawiła ten pomysł, uznała, że ​​jest on „zbyt drogi”, aby go wyjaśnić. Ale w końcu udało jej się mnie przekonać! Teraz nie mogę się doczekać, jak zareaguje reszta społeczności astronomicznej. ».

Zrozum powstawanie i ewolucję galaktycznych pól magnetycznych

Naukowcy przyznają, że potrzeba więcej pracy, aby potwierdzić wyniki i bardziej szczegółowo modelować strukturę. Ale ta pierwsza sugestia może pomóc w rozwiązaniu dużej i długotrwałej zagadki, jaką jest powstawanie i ewolucja pól magnetycznych w galaktyki, a także jak dbać o te pola. Zdaniem naukowców może to również zapewnić kontekst do zrozumienia innych włóknistych struktur magnetycznych występujących wokół galaktyki.

Schemat włókien magnetycznych galaktyki
Ilustrowana mapa Drogi Mlecznej pokazująca położenie i rozmiar proponowanych włókien magnetycznych. Wstawka pokazuje bardziej szczegółowy widok lokalnych środowisk, a także lokalizację lokalnej bańki międzygwiazdowej i różnych pobliskich chmur pyłu. © NASA/JPL-Caltech/R.Hurt (SSC/Caltech)/J.West (Adnotacje)

Zespół planuje przeprowadzić bardziej złożone modelowanie, ale wierzy, że bardziej czułe obserwacje o wyższej rozdzielczości ujawnią subtelne szczegóły, które pokazują, jak struktura pasuje do kontekstu większej galaktyki.

« Pola magnetyczne nie istnieją w izolacji. Wszystkie muszą być ze sobą połączone. Następnym krokiem jest więc lepsze zrozumienie, jak to lokalne pole magnetyczne wiąże się zarówno z wielkoskalowym galaktycznym polem magnetycznym, jak i mniejszymi polami magnetycznymi naszego Słońca i Ziemi. powiedział Zachód. ” Myślę, że wspaniale jest wyobrazić sobie, że te konstrukcje są wszędzie, ilekroć spojrzymy na nocne niebo ».

READ  Raport Covid-19: prawie 2100 pacjentów na oddziale intensywnej terapii, w tym 300 w regionie Occitanie

Ten model „tunel magnetyczny” wnosi również nowe pomysły do ​​społeczności naukowej. ” Te blisko spokrewnione struktury dostarczają również kontekstu, który pomaga zrozumieć podobne nietermiczne struktury nitkowate, coraz częściej obserwowane przez nowoczesne radioteleskopy. „”, podsumowali naukowcy w badaniu.

Źródło : arXiv
Tytuł: Dominion Radio Astrophysical Observatory / Teleskop Villa Elisa / ESA / Planck Collaboration / Stellarium / J. West