Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AIDS: wkrótce dostępna dwumiesięczna terapia iniekcyjna przeciwko HIV

Napisane przez Graziella L. Wysłano 17 października 2021 o 9:58 rano

To krok naprzód w walce z AIDS! Kabotagrawir, który otrzymał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na wiosnę, będzie wkrótce dostępny we Francji i umożliwi leczenie HIV raz na dwa miesiące zamiast codziennej pigułki.

Już dostępne w USA i Kanadzie Kapotegrawir Wiosną otrzymał europejskie pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. Dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów z VIH ! Haute Autorité de santé szacuje, że leczenie będzie dostępne pod koniec roku lub początek 2022. L ’ART pozwala zrezygnować z codziennej pigułki na zastrzyk co dwa miesiące.

Ale najpierw musisz podążać za protokół NS. Przez miesiąc pacjent powinien stosować podwójne leczenie doustnie. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może przejść na formę zastrzyków, w szpitalu przez pierwsze trzy miesiące, a następnie przez pielęgniarkę co dwa miesiące.

Francja prowadzi obecnie negocjacje Cena tego zabiegut z laboratoriami, które kosztują ok 43 560 USD za pierwszy rok w Stanach Zjednoczonych. Władze francuskie chcą, aby było ono jak najbardziej dostępne dla pacjentów zakażonych wirusem HIV i podlegało refundacji z ubezpieczenia społecznego.

68% osób żyjących z HIV chce spróbować Terapia iniekcyjna, zgodnie z ogólnoeuropejskim badaniem z 2020 r. Tak więc pojawienie się kapotegrawiru ułatwi życie pacjentom. Linacapavir, lek, który można wstrzykiwać co sześć miesięcy, jest nadal badany z implantami podskórnymi.

READ  zdrowie. Wkrótce donosowa szczepionka przeciwko Covid-19?