Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Noszenie maski w szkole: co najnowsze badania amerykańskie mówią o jej skuteczności

Noszenie maski w szkole: co najnowsze badania amerykańskie mówią o jej skuteczności

Wymuszanie maski na dzieciach? Przez półtora roku pandemii COVID-19 Strategie różnią się w zależności od kraju. we Francji, Nie będzie tak w szkole podstawowej od poniedziałku 4 października W sekcjach, w których częstość występowania była poniżej progu 50 przez co najmniej 5 dni. Ten spadek, który rząd uzasadnia dobrem dzieci, niepokoi niektórych naukowców, którzy obawiają się wzrostu zanieczyszczenia. Dwa nowe badania znalazły swoje wyniki Opublikowano w piątek wieczorem W Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC, duża agencja amerykańska), wydaje się, że popiera opcję francuską… nawet jeśli trudno jest uzyskać z niej ostateczne gwarancje.

W Stanach Zjednoczonych początek roku szkolnego często rozłożony jest między połową lipca a połową sierpnia, w zależności od stanu. ten Pierwsze badanie przeprowadzono w tysiącu szkół w Arizonie, podzielonych na trzy grupy: te, które nakładały maskę swoim uczniom i wykładowcom na początku roku szkolnego, te, które zrobiły to w dowolnym momencie później, oraz te, które nie wymuszały maski (sporne przez niektórych gubernatorów, zwłaszcza republikanów). Chodzi o szeroko rozumiane szkoły (w tekście „szkoły”), w tym college i licea, odkąd dotarliśmy do 12 klasy amerykańskiego systemu edukacji.

3,5-krotność ryzyka klastra

Autorzy wzięli pod uwagę liczbę epizodów epidemicznych z co najmniej dwoma pozytywnymi przypadkami odnotowanymi od 15 lipca do 31 sierpnia. Jest ich 191, w tym 16 w szkołach z obowiązkowymi maskami na początku roku szkolnego, 62 w tych, które zdecydowały się na to później, a 113, które nigdy nie wprowadziły takiego środka. Po dostosowaniu danych autorzy raportu stwierdzili 3,5-krotnie większe ryzyko wystąpienia „klastra” w szkołach, które nie wymagały od uczniów i personelu noszenia masek w porównaniu do tych, które zdecydowały się na to od samego początku. Dlatego te dane dotyczą ryzyka Początek epidemii w szkołach, a nie od liczby pozytywnych przypadków (klaster może obejmować 2, 5, 20 itd.).

READ  Tidubi: Czym jest ta nowa szczepionka przeciwko rakowi płuc, która może uratować życie tysięcy ludzi?

To jest dokładnie ten temat Drugie badanieTym razem na poziomie powiatu. Autorzy chcieli wiedzieć, czy zachorowalność u nieletnich wzrosła mniej więcej zgodnie z szkolnymi procedurami zdrowotnymi. Uwzględniono tylko okręgi, w których ta sama zasada (maska ​​obowiązkowa lub nie) została zastosowana do wszystkich szkół, czyli łącznie 520. konsekwencje ? Liczba pozytywnych przypadków u nieletnich wzrosła we wszystkich powiatach, ale więcej w tych bez obowiązkowej maski (około 18 przypadków na 100 000 dodatkowych mieszkańców).

Badanie to ma jednak kilka ograniczeń. Po pierwsze, związek ten nie jest przyczynowy i inne czynniki mogą wyjaśniać to ożywienie epidemiologiczne, nawet jeśli autorzy zadbali o dostosowanie swoich wyników dla kilku zmiennych. Wtedy brano pod uwagę wszystkich nieletnich, nie tylko tych w szkole. Wreszcie próbki były małe w niektórych stanach.

Czy dzieci poniżej 12 roku życia zostaną wkrótce zaszczepione?

Jednak w oczach Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom odkrycia te potwierdzają ich zalecenie, aby noszenie masek w szkołach było obowiązkowe, „bez względu na stan szczepień”. Pozwoliłoby to również Ogranicz liczbę zamykających wierszy.

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak we Francji, można szczepić młodzież w wieku co najmniej 12 lat, podczas gdy młodsze dzieci nie. Oczekuje się, że w najbliższych dniach i tygodniach Pfizer prześle swoje dane 5-11 do amerykańskich i europejskich agencji narkotykowych, a pozwolenie (dla niektórych lub wszystkich dzieci) może zostać wydane do końca roku.

Z drugiej strony jest jeden element, który odróżnia Francję od Stanów Zjednoczonych: w naszym kraju rozpoczęcie roku szkolnego nie wydaje się obecnie mieć wpływu na epidemię, ponieważ wskaźniki zakażeń spadły we wszystkich szkołach grupy wiekowe. .

READ  Pierwsza rakieta wydrukowana w 3D pomyślnie wystartowała, ale nie osiągnęła orbity