Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Noszenie maski w szkole: co najnowsze badania amerykańskie mówią o jej skuteczności

Wymuszanie maski na dzieciach? Przez półtora roku pandemii COVID-19 Strategie różnią się w zależności od kraju. we Francji, Nie będzie tak w szkole podstawowej od poniedziałku 4 października W sekcjach, w których częstość występowania była poniżej progu 50 przez co najmniej 5 dni. Ten spadek, który rząd uzasadnia dobrem dzieci, niepokoi niektórych naukowców, którzy obawiają się wzrostu zanieczyszczenia. Dwa nowe badania znalazły swoje wyniki Opublikowano w piątek wieczorem W Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC, duża agencja amerykańska), wydaje się, że popiera opcję francuską… nawet jeśli trudno jest uzyskać z niej ostateczne gwarancje.

W Stanach Zjednoczonych początek roku szkolnego często rozłożony jest między połową lipca a połową sierpnia, w zależności od stanu. ten Pierwsze badanie przeprowadzono w tysiącu szkół w Arizonie, podzielonych na trzy grupy: te, które nakładały maskę swoim uczniom i wykładowcom na początku roku szkolnego, te, które zrobiły to w dowolnym momencie później, oraz te, które nie wymuszały maski (sporne przez niektórych gubernatorów, zwłaszcza republikanów). Chodzi o szeroko rozumiane szkoły (w tekście „szkoły”), w tym college i licea, odkąd dotarliśmy do 12 klasy amerykańskiego systemu edukacji.

3,5-krotność ryzyka klastra

Autorzy wzięli pod uwagę liczbę epizodów epidemicznych z co najmniej dwoma pozytywnymi przypadkami odnotowanymi od 15 lipca do 31 sierpnia. Jest ich 191, w tym 16 w szkołach z obowiązkowymi maskami na początku roku szkolnego, 62 w tych, które zdecydowały się na to później, a 113, które nigdy nie wprowadziły takiego środka. Po dostosowaniu danych autorzy raportu stwierdzili 3,5-krotnie większe ryzyko wystąpienia „klastra” w szkołach, które nie wymagały od uczniów i personelu noszenia masek w porównaniu do tych, które zdecydowały się na to od samego początku. Dlatego te dane dotyczą ryzyka Początek epidemii w szkołach, a nie od liczby pozytywnych przypadków (klaster może obejmować 2, 5, 20 itd.).

READ  BepiCombo dramatycznie zwalnia na swojej orbicie wokół Merkurego

To jest dokładnie ten temat Drugie badanieTym razem na poziomie powiatu. Autorzy chcieli wiedzieć, czy zachorowalność u nieletnich wzrosła mniej więcej zgodnie z szkolnymi procedurami zdrowotnymi. Uwzględniono tylko okręgi, w których ta sama zasada (maska ​​obowiązkowa lub nie) została zastosowana do wszystkich szkół, czyli łącznie 520. konsekwencje ? Liczba pozytywnych przypadków u nieletnich wzrosła we wszystkich powiatach, ale więcej w tych bez obowiązkowej maski (około 18 przypadków na 100 000 dodatkowych mieszkańców).

Badanie to ma jednak kilka ograniczeń. Po pierwsze, związek ten nie jest przyczynowy i inne czynniki mogą wyjaśniać to ożywienie epidemiologiczne, nawet jeśli autorzy zadbali o dostosowanie swoich wyników dla kilku zmiennych. Wtedy brano pod uwagę wszystkich nieletnich, nie tylko tych w szkole. Wreszcie próbki były małe w niektórych stanach.

Czy dzieci poniżej 12 roku życia zostaną wkrótce zaszczepione?

Jednak w oczach Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom odkrycia te potwierdzają ich zalecenie, aby noszenie masek w szkołach było obowiązkowe, „bez względu na stan szczepień”. Pozwoliłoby to również Ogranicz liczbę zamykających wierszy.

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak we Francji, można szczepić młodzież w wieku co najmniej 12 lat, podczas gdy młodsze dzieci nie. Oczekuje się, że w najbliższych dniach i tygodniach Pfizer prześle swoje dane 5-11 do amerykańskich i europejskich agencji narkotykowych, a pozwolenie (dla niektórych lub wszystkich dzieci) może zostać wydane do końca roku.

Z drugiej strony jest jeden element, który odróżnia Francję od Stanów Zjednoczonych: w naszym kraju rozpoczęcie roku szkolnego nie wydaje się obecnie mieć wpływu na epidemię, ponieważ wskaźniki zakażeń spadły we wszystkich szkołach grupy wiekowe. .

READ  Rosja i Chiny współpracują przy budowie bazy na Księżycu do 2025 r.