Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Norfolk: Trio stowarzyszone w drodze do Polski z powodu sytuacji kryzysowej

Katalończyk z Perbignon, Narponis, Malwina Sasakne, heraldyk z Marsylii. Winiarz, dekorator ślubów i garncarz… zawiesili działalność zawodową, aby zorganizować wyjazd do Polski. Wyjechał w czwartek rano.

„Nigdy nie byłem w telewizji, a przynajmniej prawie. Ale kilka dni temu przez przypadek zobaczyłem wywiad z Matthew Kashovitsem na temat inicjatywy, którą wspiera ze współczesnym artystą JR. Powiedziałem sobie. Dołączyłem”Mówi Malwina Chassagne.

Sieci, poprzez społeczność, są tworzone przez małą grupę. Christoph Dorms, winiarz z PO i współzałożyciel Orphan Welfare, koordynował go jako rzemieślnika ceramiki z Marsylii. Każdy z nich zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar wojny na Ukrainie (nie wspominając o niepsujących się artykułach spożywczych, artykułach zdrowotnych, zabawkach, a zwłaszcza o pożywieniu i niezbędniku dla niemowląt, lekach i drobnym sprzęcie medycznym).
W czwartkowy poranek wystartował z parkingu Espace de Liberté. Furgonetka Malwiny Chassagne musiała się zapełnić w Hérault w następnej fazie, gdzie do konwoju musiał dołączyć trzeci członek zespołu. Kierunek Medica, na Podkarpaciu w Polsce klimat zdrowotny, społeczny i pogodowy jest znacznie niższy niż tutaj. „Będziemy w kontakcie z wolontariuszami, którzy już podróżowali. Już wiemy, że będzie to trudne moralnie i fizycznie”.Mówi Malwina.
Ich powrót zaplanowano na środę. I nigdy nie zapomina o podróży, a zwłaszcza o występach Christophe’a, że ​​nie zapomniał zabrać ze sobą kostiumu Supermana i balonów. „Daj dzieciom nadzieję i uszczęśliwiaj je, jeśli to możliwe”.

READ  „Polska stara się podważyć europejski budynek, o który dziś dumnie walczyła”