Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nocne wiadomości

Nocne wiadomości

Niemcy zamknęły swoje ostatnie trzy reaktory jądrowe. „Epoka nuklearna w Niemczech dobiegła końca”, Tematem jest sobotni wieczór Suddeutsche Zeitung. Według operatorów dotkniętych elektrowni elektrownie Isar 2 (południowy wschód), Neckarwestheim (południowy zachód) i Emsland (północny zachód) zostały wyłączone zgodnie z planem przed północą. Kulminacja ponad 20 lat wycofywania energii jądrowej w wiodącej gospodarce Europy. Strategia ta, uznawana przez dużą część społeczeństwa za ryzykowna, wprawia w zakłopotanie również wielu partnerów Niemiec, którzy uważają, że energetyka jądrowa ma do odegrania rolę w dekarbonizacji produkcji energii elektrycznej. „Niemcy wygrali wyścig, w którym w ich kraju nie wybuchnie żadna elektrownia jądrowa. Teraz stoją przed nowym wyzwaniem: czy uda im się wystarczająco szybko przejść na energię odnawialną”.Notatka Suddeutsche Zeitung.

Polska zakazuje importu zboża z Ukrainy w celu ochrony swoich rolników Minister rozwoju Voldemort Buda udostępnił w sobotę dokumenty, z których wynika, że ​​do 30 czerwca ukraińskie mleko, jaja i mięso drobiowe nie będą już mogły wjeżdżać na terytorium Polski. Raporty strony Russian Freedom Meduza. Lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński powiedział, że posunięcie to miało na celu uniknięcie „Poważny kryzys w sektorze rolnym w Polsce”. Ponieważ tradycyjna trasa eksportu przez Morze Czarne została zablokowana przez rosyjską agresję, ukraińskie zboże do innych krajów przechodzi przez Unię Europejską (UE). Jednak z powodu problemów logistycznych w Polsce nagromadziły się zapasy zboża, a lokalne ceny spadły, co doprowadziło do protestów rolników i dymisji polskiego ministra rolnictwa. W zeszłym miesiącu Polska i cztery inne kraje Europy Środkowej zwróciły się do UE o pomoc w rozwiązaniu problemu niskich cen ukraińskiego zboża.

Tunezja: Piłkarz Nisar Essoui zginął w pożarze. 35-letni sportowiec był bez klubu po tym, jak grał w kilku zespołach z najwyższej i niższej ligi, powiedział w czwartek jego brat Riyad Issaoui. Piłkarz próbował się podpalić 10 kwietnia przed komisariatem policji w Hafous. „Aby zaprotestować przeciwko „fałszywemu oskarżeniu o terroryzm” przeciwko niemu”, raporty kapitalizm. Według tunezyjskich mediów, Nisar udał się na komisariat policji w Issaoui, aby złożyć skargę na sprzedawcę owoców, który sprzedawał banany po dziesięć dinarów (3 euro) za kilogram, czyli dwukrotność ceny ustalonej przez władze w celu zwalczania spekulacji. Jego śmierć wywołała starcia między policją a ludźmi w Hafuz w nocy od czwartku do piątku, donosi Capitalis. Gest Nisara Issawiego przypomina gest Mohameda Boussisiego, ulicznego sprzedawcy, który podpalił się 17 grudnia 2010 r., wywołując rewolucję tunezyjską, która zakończyła rządy prezydenta Zine El-Abidine Ben Alego podczas pierwszego powstania Arabskiej Wiosny. .

READ  Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Polska pokonała Anglię