Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nintendo kontynuuje atak, aby uniknąć emulacji gier Wii i GameCube na PC

Nintendo kontynuuje atak, aby uniknąć emulacji gier Wii i GameCube na PC

Nintendo bardzo chroni swój katalog gier. Dowody po raz kolejny z tą wiadomością skierowaną do twórców Dolphin, emulatora umożliwiającego w szczególności uruchamianie gier GameCube i Wii.

Projekt Dolphin nie jest niczym nowym, narodził się w 2003 roku. Ale ostatnio zespoły stojące za tym emulatorem open source ogłosiły zamiar zaoferowania wersji na Steam, która pozwoli w szczególności grać w gry Gamecube i Wii na Steam Deck, Konsola laptopa Valve.

Było to jednak bez liczenia na Nintendo, które od razu położyło kres temu pomysłowi. „Z wielkim rozczarowaniem musimy ogłosić, że premiera Dolphin na Steamie została przesunięta na czas nieokreślony.”I Deweloperzy Dolphin ogłosili. „Valve powiadomiło nas, że Nintendo wydało nakaz zaprzestania działalności, powołując się na ustawę DMCA przeciwko stronie Dolphin Steam, i usunąło Dolphin ze Steam do czasu rozwiązania problemu. Obecnie sprawdzamy nasze opcje i w najbliższej przyszłości udzielimy bardziej szczegółowej odpowiedzi.. „

Ważnym szczegółem jest to, że to właśnie Valve natychmiast skontaktowało się z Nintendo, aby uniknąć kłopotów między obiema firmami. Valve mogło oferować oprogramowanie w swoim sklepie Steam, gdzie emulacja jest legalna, gdy gracz ma oryginalną kopię gry, którą emuluje.

READ  Czy kupiłeś Android TV Box od Amazon? Może być pełen złośliwego oprogramowania!