Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niger kupuje sprzęt wojskowy z Turcji, w tym drony

Opublikowany w:

Prezydencja potwierdziła te informacje po rozmowie telefonicznej przeprowadzonej w tym tygodniu między Recepem Tayyipem Erdoganem a jego nigeryjskim odpowiednikiem Muhammadem Bazoumem. Tym ogłoszeniem Turcja potwierdza swoją pozycję głównego gracza na międzynarodowym rynku dronów.

Z naszym korespondentem w Stambule, Ann Andlauer

Dlatego Niger powinien uzbroić się w tureckie drony Bayraktar TB2, flagowy model Baykara, zięcia Recepa Tayyipa Erdogana. Kraj planuje również zakup pojazdów opancerzonych i samolotu szkoleniowego Hürkuş, który został opracowany przez państwową Turcję Aerospace.

W oświadczeniu turecka prezydencja z zadowoleniem przyjęła porozumienie. Zwiększenie zdolności sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa z Nigru. Turcja jest szczególnie dumna ze swoich sukcesów w eksporcie dronów. W zeszłym miesiącu Baykar z dumą podpisał umowy z trzynastoma krajami i czerpie ponad 70% swoich dochodów z eksportu. Klientami są już m.in. Katar, Ukraina, Azerbejdżan, Maroko i Polska.

Tym nowym zakupem Turcja zacieśnia stosunki gospodarcze z Nigrem. Tureckie firmy zdobyły tam kilka kontraktów, w tym kontrakt o wartości 152 mln euro na modernizację lotniska Niamey i kolejny kontrakt o wartości 38 mln euro na nową siedzibę nigeryjskiego Ministerstwa Finansów.

READ  George Friedman: Przeciwko Rosji nie tylko Ameryka może bronić Europy!