Zarezerwowane dla abonentów

Tłuszcz nagromadzony w okolicy szyi, gardła i brzucha sprzyja pojawieniu się zespołu bezdechu sennego.
Africa Studio — Stock.adobe.com

odszyfrowanie – Lek przeciwcukrzycowy stosowany jako regulator apetytu u osób otyłych pomógł również zmniejszyć nawracającą blokadę górnych dróg oddechowych podczas snu. Prawdopodobnie związane z towarzyszącą utratą masy ciała.

To nowy lek, który upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu: redukcja Bezdech senny Przez utratę wagi. Początkowo przeznaczony do leczenia cukrzycy typu 2, tyraspatyd był sprzedawany w Stanach Zjednoczonych pod tymi nazwami „Monjaro” Na cukrzycę i „Zebond” Leczenie otyłości opracowane przez giganta farmaceutycznego Eli Lilly może wkrótce znaleźć miejsce w arsenale terapeutycznym przeciwko bezdechowi sennemu. Obecnie istnieją tylko dwie metody leczenia OSA, które można stosować każdej nocy: orteza żuchwy (którą umieszcza się w jamie ustnej jak ochraniacz na zęby) i maskę nadciśnieniową (która wysyła tlen do nosa). Chociaż jest bardzo skuteczny, nie jest odpowiedni dla każdego.

W badaniu opublikowanym w piątek w prestiżowym czasopiśmie New England Journal of MedicineAmerykańskie laboratorium dostarcza dowodów na to, że tyryzypatyd może znacząco zmniejszyć nasilenie…

Ten artykuł jest przeznaczony dla subskrybentów. Pozostało Ci 87% do odkrycia.

Wyprzedaż błyskawiczna

1 euro miesięcznie przez 3 miesiące. Bez zaangażowania.

Już subskrybowane? zalogować się

Niesamowite działanie leków przeciw otyłości na bezdech senny

Brać udział

Brać udział