Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepublikowane tajemnice żołnierza „Wagnera”, Upiornej Armii Putina

Ekskluzywny – Le Figaro Zebrane, kilkunastogodzinne wywiady przeprowadzone na przestrzeni kilku miesięcy, świadectwo Marata Gabidulin, lat 55. Opowiada o swoich bitwach w Syrii i wyraża niezadowolenie.

Reporter w Moskwie

“Nie nazywaj mnie najemnikiem. Najemnicy są karani przez prawo w Rosji. Piszę, że jestem byłym pracownikiem PKW Wagnera.” Marat Gabidulin, lat 55, był żołnierzem Rosyjskich Sił Powietrznych, który w chaotycznych latach 90. mieszał się z mafią i „biznesmenami” i pracował w dziedzinie bezpieczeństwa. Spędził czas w więzieniu za morderstwo, bezrobocie i krzyżowanie się z alkoholowym demonem. A potem w 2015 roku, dzięki kontaktowi, dołączył do „firmy” – tego określenia najczęściej używa, by nazwać grupę paramilitarną, którą od 2014 roku spotykamy na wszystkich frontach, które Rosja chce oceniać. Dla niego perspektywa odrodzenia po latach trudności. Obietnica dobrego jaja lęgowego, ale także bardziej radosnego życia, na co miał nadzieję od tak dawna.

W 2015 roku wyjechał walczyć z dżihadystami i Państwem Islamskim w Syrii. Zostanie tam cztery razy, do 2019 roku, czyli dwa lata i

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 94% do odkrycia.

Wolność nie ma granic, tak jak twoja ciekawość.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  [Direct] Wyniki wyborów w prowincji Gujana