Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy klasyfikują Wielką Brytanię jako „dynamicznie rozwijający się region”

Wszyscy podróżni przybywający z Wielkiej Brytanii będą również objęci dwutygodniowym okresem kwarantanny, którego nie można skrócić, nawet jeśli wynik testu będzie negatywny.

Instytut Kontroli Zdrowia Roberta Kocha podał w piątek, że ze względu na rozprzestrzenianie się indyjskiego typu koronawirusa na jego glebie Wielka Brytania zostanie sklasyfikowana od niedzieli jako obszar mutacji wariantów przez Niemcy.

Byłoby to wynikiem drastycznego ograniczenia podróży z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Wszyscy podróżni przybywający z tego regionu również zostaną poddani dwutygodniowemu okresowi kwarantanny, którego nie można skrócić, nawet jeśli wynik testu będzie negatywny. Rząd niemiecki automatycznie zastosuje się do zaleceń Instytutu Roberta Kocha. Dlatego od niedzieli linie lotnicze, autobusy i pociągi będą mogły przewozić do Niemiec tylko obywateli Niemiec lub osoby mieszkające w kraju.

Wielka Brytania jest pierwszym krajem europejskim od dłuższego czasu, który ponownie stał się regionem, w którym rozprzestrzenia się wirus i jego odmiany. Według Niemiec tylko jedenaście krajów w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej należy do tej kategorii wysokiego ryzyka. Indyjski wariant wirusa B.1.617.2 jest szczególnie zaraźliwy i znacząco przyczynił się do eksplozji infekcji w Indiach w ostatnich miesiącach. Według brytyjskiego sekretarza zdrowia Matta Hancocka, 2967 przypadków związanych z wariantem B1.617.2, najbardziej zaraźliwym, zidentyfikowano w Wielkiej Brytanii, szczególnie w północno-zachodniej Anglii i Londynie, co stanowi wzrost o 30% od poniedziałku.

Koniec kwarantanny dla podróżników z Francji

Rząd jest oskarżany o opóźnianie zaostrzania ograniczeń w podróżowaniu z Indii w kwietniu, ponieważ kraj ten odnotował poprawę stanu zdrowia po długiej i surowej zimie i masowej kampanii szczepień. Rano niemiecki minister zdrowia Jens Spahn wyraził zaniepokojenie Wielką Brytanią, uważając, że jest to konieczne „Unikaj zmiennej” Rozprzestrzenił się na Niemcy, jeszcze przed nową klasyfikacją Niemiec. Kraj wybrał bardzo ostrożną politykę w walce z wirusem.

READ  Co wiemy o narastającym kryzysie politycznym w kraju

Jeśli życie w Niemczech powoli powróci w ten weekend, ponieważ zniesiono wiele ograniczeń przeciwko Covid, obywatele muszą uzyskać wynik negatywny, zostać zaszczepieni lub całkowicie wyzdrowieć, aby uzyskać dostęp do wielu zajęć, takich jak jedzenie w restauracji lub chodzenie na basen. Niemcy zgłosiły w piątek 3635162 przypadków wirusa Covid-19 (+8,769 w ciągu 24 godzin) i 87128 zgonów (+226), według Instytutu Roberta Kocha.

Wręcz przeciwnie, podróżni z Francji, Chorwacji i Słowenii nie będą musieli przestrzegać kwarantanny przez 5 do 10 dni po przybyciu na niemiecką ziemię z powodu gwałtownego dziennego spadku liczby zarażonych osób. W tych krajach zachorowalność wynosi obecnie mniej niż 100 przypadków na 100 000 mieszkańców w okresie siedmiu dni. W tym celu muszą jednak przedłożyć niedawny negatywny test PCR, zostać w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi lub uznani za wyleczonych.