Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus na świecie: liczba zgonów jest trzykrotnie większa niż oficjalna liczba

Koronawirus na świecie: liczba zgonów jest trzykrotnie większa niż oficjalna liczba

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w piątek, że oficjalna liczba zgonów spowodowanych epidemią Covid-19 może być „znacznie zaniżona”, co wskazuje, że liczba zgonów na świecie może być od dwóch do trzech razy większa.

W swoim rocznym raporcie statystycznym Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że liczba zgonów bezpośrednio lub pośrednio związanych z Covid-19 osiągnęła Co najmniej trzy miliony w 2020 roku, czyli o 1,2 miliona więcej zgonów w porównaniu z oficjalnymi danymi.

Według Światowej Organizacji Zdrowia „Możliwe, że mamy do czynienia ze znacznym niedoszacowaniem liczby zgonów bezpośrednio lub pośrednio przypisywanych Covid-19”.

Wielokrotność lub potrójna

Według danych, które zostały zatrzymane 20 maja, oficjalna liczba zgonów z powodu epidemii wynosi 3,4 miliona zgonów na całym świecie, ale rzeczywista liczba może sięgać nawet Według dr Samiry Asmy, zastępcy dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia, odpowiedzialnej za dział danych i analiz, liczba ta jest dwa lub trzy razy większa..

Według Światowej Organizacji Zdrowia od 6 do 8 milionów zgonów

„Myślę, że mogę to powiedzieć o Sześć do ośmiu milionów zgonów byłoby ostrożnym szacunkiemPowiedziała podczas hipotetycznego komunikatu prasowego.

Te nowe szacunki będą obejmowały nie tylko niezarejestrowane zgony, chociaż przypisuje się je Covid-19, ale także zgony pośrednio związane z epidemią.

Na przykład te wynikające między innymi ze zmniejszenia korzystania z opieki nad innymi chorobami z powodu niedostępności szpitala lub ograniczeń w podróżowaniu, wyjaśnił William Msempore, analityk danych w Światowej Organizacji Zdrowia.

Niektóre kraje nie mają niezawodnego systemu wyliczania

Agencja Zdrowia ONZ wyjaśniła również to zmniejszenie nadmiernej liczby zgonów związanych z epidemią Covid-19 brakiem wiarygodnego systemu rejestrowania zgonów w niektórych krajach, a także faktem, że w wielu z tych przypadków zakażeni pacjenci zmarli wcześniej. zostali zarażeni. Przetestowano pod kątem możliwego koronawirusa SARS-CoV-2.

READ  Direct – Wojna na Ukrainie: Zełenski oskarża Rosję o „prześladowanie” muzułmanów na Krymie

Nawet te, które posiadały wiarygodne dane, były zaniżone

W świetle tych różnych czynników nawet kraje lub regiony posiadające stosunkowo niezawodne systemy rejestracji danych nie są zabezpieczone przed niedoszacowaniem.

I dlatego Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że nadwyżka zgonów w regionie europejskim wyniosła 1,1 lub 1,2 miliona zgonów w 2020 roku, czyli dwukrotnie więcej niż 600 000 zgonów przypisywanych Covid-19 w tym regionie..

W regionie obu Ameryk nadwyżka śmiertelności wyniosła w ubiegłym roku od 1,3 do 1,5 miliona, czyli o 60% więcej niż oficjalne 900 000 zgonów związanych z Covid-19.