Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośrednio. Covid-19: Według Światowej Organizacji Zdrowia nadmierna liczba zgonów spowodowanych epidemią jest dwa do trzech razy większa niż liczba zgonów przypisywanych wirusowi

dzisiejsze wydarzenia

10:30 RANO. Burmistrz Moskwy był zdruzgotany powolnymi szczepieniami w mieście. „Ludzie ciągle chorują, ludzie umierają i nie chcą się szczepić” – krzyczał Siergiej Sobianin podczas spotkania z Moskwą w zeszłym tygodniu. Film o nim opublikował dziś na jego stronie internetowej. „To smutne, bo od prawie sześciu miesięcy nie ma już żadnych ograniczeń dotyczących szczepień” – wspomina. Tylko 1,3 miliona Moskali, czyli 10% oficjalnej populacji, zostało zaszczepionych.

10:15 Według Światowej Organizacji Zdrowia nadmierne zgony spowodowane epidemią są dwa do trzech razy wyższe niż zgony przypisywane Covid. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje liczbę bezpośrednich i pośrednich zgonów na co najmniej trzy miliony, podczas gdy oficjalna liczba zgonów przypisywanych wirusowi wynosiła w zeszłym roku około 1,8 miliona.

10:00. Oczekuje się, że pandemia będzie kosztować europejską piłkę nożną ponad 8 miliardów euro. Raport opublikowany przez UEFA szacuje, że epidemia karze europejski futbol kwotą do 8,7 miliarda euro. Unia Europejska szacuje, że w najbliższych miesiącach o przetrwanie zagra 120 klubów z kontynentu. UEFA wyjaśnia, że ​​zamknięta sesja była zbyt ciężka. Oczekuje się, że przychody z biletów do elitarnych klubów 711 spadną łącznie z 3,6 do 4 miliardów euro w ciągu dwóch lat. Oczekuje się, że przychody z działalności komercyjnej spadną z 2,4 do 2,7 miliarda euro, podczas gdy prawa do transmisji telewizyjnych zostały zmniejszone z 1,2 do 1,4 miliarda, przy renegocjacji spadkowej o „700 milionów euro” po 2021 roku dla nadawców UEFA i Wielkiej Piątki.

9:50 Aktywność sektora prywatnego we Francji odnotowała w maju największy wzrost od dziesięciu miesięcy. Złożony wskaźnik PMI Francji wyniósł w maju 57, w porównaniu z 51,6 w kwietniu, wskazując na najsilniejszy wzrost aktywności sektora prywatnego od lipca 2020 r., A także drugi najwyższy wzrost od lutego 2018 r. Rekordowo, liczba powyżej 50 wskazuje na wzrost aktywności sektora prywatnego. . Aktywność w porównaniu z poprzednim miesiącem, natomiast liczba poniżej 50 wskazuje na spadek.

9:35. Australia zachęca osoby w wieku powyżej 50 lat do szczepień. Kampania szczepień jest stosunkowo powolna, a Australia obawia się, że nieufność i wahanie co do szczepionek utrudniają powrót kraju do zdrowia. Premier Scott Morrison błagał: „Zachęcam osoby powyżej 50 roku życia do szczepień. A jeśli masz ponad 70 lat, zachęcam Cię jeszcze bardziej. Premier Scott Morrison powiedział w piątek.” A jeśli masz ponad 70 lat, zachęcam. Więcej. „

9 godzin. 5 110 zajęć jest zamkniętych, co stanowi 0,1% zajęć we Francji. Według cotygodniowego raportu Ministerstwa Edukacji Narodowej, 21 budynków szkolnych (19 szkół i 2 kolegia) zostało zamkniętych z powodu przypadków Covid na 61 500 we Francji. Wśród uczniów zidentyfikowano 12922 przypadki infekcji wśród 12 400 000 uczniów. Wśród pracowników od 10 do 17 maja odnotowano 1322 przypadki.

READ  Grad 2 cm, niebezpieczeństwo huraganu i silna aktywność elektryczna: część Katalonii w stanie czerwonego alertu

8.45 Przeszklone ściany na tarasach mogą nie być dobrym pomysłem. Nawet jeśli badań jest niewiele, Arnaud Fontanet uważa, że ​​te zewnętrzne ściany mogą ograniczać cyrkulację powietrza, a tym samym zwiększać przenoszenie wirusów.

8:35. „Konieczne jest przyspieszenie tempa szczepień” – twierdzi epidemiolog z Instytutu Pasteura, Arnaud Fontanet. Na pytanie o BFM TV epidemiolog uważa, że ​​szczepienia są konieczne, aby zapobiec przedłużającym się przypadkom Covid i wzmocnić odporność stada. Z drugiej strony oszacowano, że jeśli 15 czerwca w kraju odnotowano mniej niż 5000 zachorowań dziennie i mniej niż 100 nowych hospitalizacji, to możemy rozważyć „spokojniejsze lato”.

08:30. Japonia zatwierdza szczepionki moderna i AstraZeneca. Rząd właśnie zatwierdził szczepionki Covid-19 firmy Moderna i AstraZeneca, precyzując, że ta ostatnia nie będzie używana natychmiast z powodu obaw o rzadkie, ale poważne ryzyko powikłań. Zielone światło władz powinno przyspieszyć żmudną kampanię szczepień w Japonii Rząd spotkał się z ostrą krytyką na dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio 2020 (23 lipca – 8 sierpnia).

7:50 Francja może potrzebować 67 lat, zanim spłaci dług Covid. Według badania Eulera Hermesa, jeśli wzrost PKB i deficyt pierwotny będą podobne do tego, jakie były w latach 2000-2019, Francja powróci do poziomu zadłużenia sprzed Covid-19 za … 67 lat. Oczywiście te obliczenia są czysto teoretyczne, ale przyszłe rządy muszą koniecznie przyjąć środki zapobiegawcze, aby szybciej wrócić do gwoździ. Zwłaszcza, że ​​Europejski Bank Centralny już zapowiedział, że z końcem 2022 roku przestanie finansować deficyt publiczny.

7,45 podwaja liczbę przypadków indyjskich wariantów wykrytych w ciągu tygodnia w Wielkiej Brytanii. Władze ds. Zdrowia wykryły 3424 przypadki tego typu, co oznacza wzrost o 1133 przypadków w zeszłym tygodniu w porównaniu z 520 w poprzednim tygodniu. Premier Boris Johnson powiedział w zeszłym tygodniu, że jest „zaniepokojony” indyjską alternatywą i ostrzegł, że może to wpłynąć na końcową fazę demontażu zaplanowaną na 21 czerwca.

7.40. Całkowite uwięzienie w Argentynie. Ta procedura będzie obowiązywać od jutra o północy do północy 30 maja. Z tych dziewięciu dni są tylko trzy dni robocze, 24 i 25 maja to święta państwowe w Argentynie. Wróci do normy od 31 maja z pełnymi rezerwacjami w weekend 5-6 czerwca. W czasie blokady otwarte będą tylko najważniejsze firmy, a mieszkańcy będą mogli wychodzić w pobliżu swoich domów tylko w godzinach od 6:00 do 18:00.

READ  Według ministra obrony Ukrainy „codziennie ginie do 100 ukraińskich żołnierzy”…

7:30 rano. Rekord na rynku samochodów używanych w 2021 roku. Jeśli rynek nowych samochodów jest nadal niski, to w 2021 r. Można by przekroczyć próg sześciu milionów rejestracji samochodów używanych. We Francji zarejestrowano już ponad dwa miliony samochodów używanych w pierwszych czterech miesiącach roku, czyli o 8,7% więcej. niż w 2019 r., przed Covid, według AutoScout 24. Możliwości od 2 do 5 lat stanowią jedną czwartą transakcji

7:15 rano Rządowa baza danych obsługiwana przez szczepionki w Stanach Zjednoczonych. Od początku pandemii w Stanach Zjednoczonych dezinformacja była jedną z największych przeszkód w walce z tą chorobą, co skłoniło Amerykanów do postrzegania jej jako łagodnej i ignorowania środków mających na celu ograniczenie jej ryzyka. Szczepionki korzystają z systemu Vaccine Adverse Reaction Reporting System (VAERS), który jest oficjalną publiczną bazą danych rządu Stanów Zjednoczonych i próbują podważyć zaufanie społeczne. Przykłady manipulacji są powszechne. Jeden z ostatnich miał miejsce w Wirginii, gdzie VAERS wykorzystano do zgłoszenia rzekomej śmierci 2-letniej dziewczynki, niecały tydzień po otrzymaniu dawki szczepionki przez firmę Pfizer-BioNTech. Chociaż informacje były niepoprawne, rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych wraz z artykułem, w którym stwierdzono, że śmierć nastąpiła podczas „dziecięcych prób szczepionek”.

7:10. Oczekuje się, że Japonia zatwierdzi stosowanie szczepionek Moderna i AstraZeneca. Japonia rozpoczęła kampanię szczepień w połowie lutego szczepionką Pfizer, ale do tej pory zaszczepiła tylko 3,9% swojej populacji. W przeciwieństwie do innych krajów G7, które rozpoczęły kończenie środków powstrzymujących związanych z koronawirusem, duża część Japonii nadal podlega środkom nadzwyczajnym w ramach czwartej fali epidemii.

07:05. Wirus koronowy jest przenoszony przez psy odkryte w Malezji. Dzięki testowi zdolnemu do wykrywania wielu wirusów koronowych, w tym jeszcze nieznanych, badania doprowadziły do ​​odkrycia nowego wirusa koronowego w grupie osób, w tym dzieci, hospitalizowanych z powodu zapalenia płuc w Malezji w latach 2017-2018. wirus był najprawdopodobniej przenoszony przez psy. Jednak naukowcy nie byli jeszcze w stanie ustalić, czy ten psi koronawirus faktycznie wywoływał zapalenie płuc, czy też był obecny tylko u pacjentów, którzy byli chorzy.

6:45 Maroko częściowe złagodzenie ograniczeń. Maroko ogłosiło złagodzenie ograniczeń, w tym wprowadzenie godziny policyjnej. Sklepy, restauracje i kawiarnie będą otwarte do 23:00, od 20:00. Ale przyjęcia, zgromadzenia, demonstracje i pogrzeby są nadal zakazane, a kina pozostają zamknięte. Ponadto linie lotnicze pozostały zawieszone do 10 czerwca z około pięćdziesięcioma krajami.

READ  Joe Biden potępia orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie aborcji za spowodowanie „chaosu”

6.30. Pierwszy przypadek indyjskiego wirusa Corona w Brazylii. Brazylia odkryła pierwsze przypadki indyjskiego typu koronawirusa u sześciu członków załogi, którzy przybyli na statek towarowy pływający pod banderą Hongkongu w północno-wschodniej części kraju. Władze ds. Zdrowia dodają, że „na tym etapie nie wykryto żadnego lokalnego przenoszenia wariantu indyjskiego”. s

6:15 Schroniska pogotowia są otwarte podczas trwającego 10 miesięcy kryzysu zdrowotnego. Rząd ogłosił, że do końca marca 2022 r. Utrzyma 43 000 miejsc zakwaterowania awaryjnego utworzonych od pierwszej rezerwacji do końca marca 2022 r. W sumie ponad 200 000 osób bezdomnych przebywa obecnie w ośrodkach zakwaterowania lub hotelach. Utrzymanie miejsc utworzonych od marca 2020 r. Będzie kosztować 690 mln euro, co daje roczny budżet na doraźne schronienie do 2,9 mld euro – podało ministerstwo.

6:10. Włochy przyjmują nowy pakiet środków wsparcia. W rządzie włoski rząd przyjął nowy pakiet środków pomocowych o wartości 40 mld euro. W sumie 26 miliardów euro zostanie przeznaczonych na przedsiębiorstwa i przedsiębiorców samochodowych znajdujących się w trudnej sytuacji, w tym 17 miliardów euro na bezpośrednie wsparcie i 9 miliardów euro na pomoc kredytową. Rzym oczekuje teraz, że PKB wzrośnie o 4,5% w 2021 r., Uwzględniając wpływ planowanych środków stymulacyjnych w swoim planie inwestycyjnym o wartości 222,1 mld euro, finansowanym głównie ze środków Unii Europejskiej.

06:05. Szwecja znajduje się na szczycie listy zanieczyszczeń w Unii Europejskiej. Często podawana jako przykład Szwecja jest liderem pod względem zanieczyszczenia w Unii Europejskiej, według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). W kraju skandynawskim, który stosował mniej rygorystyczną strategię przeciwko wirusowi, odnotowano częstość występowania 577 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, przekraczając symboliczny znak miliona przypadków odkrytych na początku maja i pozostawał przez kilka tygodni do drugiego. Miejsce nowych infekcji za Cyprem. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych od początku epidemii osiągnęła 14 351, co plasuje Szwecję w środku rankingu w Europie, ale daleko wyprzedza jej północnych sąsiadów, takich jak Finlandia, Norwegia i Dania.

6 godzin. Witam i zapraszam na ten koncert na żywo. Pozwoli ci to przez cały dzień śledzić najnowsze wydarzenia związane z kryzysem Covid-19.