Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy i Quebec próbują wznowić kampanię szczepień

Według raportu opublikowanego przez Agence France-Presse (AFP) z oficjalnych źródeł we wtorek, 10 sierpnia o godz. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, szacuje, że liczba ofiar epidemii może być od dwóch do trzech razy wyższa niż oficjalne dane.

  • Niemcy i Quebec próbują wznowić szczepienia

Niemiecki pracownik jest testowany na Covid-19 w pobliżu granicy z Francją, w Saarbrücken, wtorek, 2 marca 2021 r.

Mając nadzieję na wznowienie nieustannej kampanii szczepień,Niemcy Zakończą bezpłatne testy przesiewowe Covid-19 od 11 października, rząd i regiony zdecydowały we wtorek. Od tego dnia osoby, które nie chcą się szczepić, będą musiały zapłacić za test, który okaże się negatywny na Covid-19, aby móc iść do kina, restauracji lub na siłownię.

Przeczytaj także COVID-19: Niemcy nakładają kwarantannę na podróżnych z południowej Francji i z zagranicy

Dowód szczepienia lub negatywny wynik testu będą również wymagane, gdy próg infekcji zostanie osiągnięty na poziomie 35 przypadków na 100 000 populacji w ciągu siedmiu dni. Jednak zgodnie z tekstem przyjętym na spotkaniu Angeli Merkel z szefami 16 regionalnych rządów, bezpłatne testy będą nadal obowiązywały osoby, których nie można zaszczepić ze względów medycznych, kobiety w ciąży czy dzieci.

Po szczepieniu ponad miliona osób dziennie w szczytowym momencie kampanii, jej tempo w największej gospodarce Europy spadło dramatycznie w czasie wakacji letnich. Według najnowszych danych Instytutu Nadzoru Zdrowia Publicznego im. Roberta Kocha około 52 miliony ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę w kraju, czyli 62,5% populacji.

w QuebecWładze zdecydowały się rozwiązać paszport szczepień, aby wznowić szczepienie. Quebec życząc “Ciesz się dostępem do wydarzeń publicznych i działań o dużym natężeniu ruchu z wysokim wskaźnikiem kontaktów społecznych” Paszport szczepień należy złożyć od 1On jest Wrzesień, ogłosił we wtorek regionalny minister zdrowia Christian Dube. Quebec jest pierwszą prowincją kanadyjską, która go wprowadziła.

READ  Maroko wysyła pomoc nadzwyczajną do Tunezji
Przeczytaj także Covid-19 na całym świecie: 9 sierpnia Kanada ponownie otwiera swoje granice dla zaszczepionych Amerykanów, dla wszystkich obcokrajowców zaszczepionych 7 września

Rząd hrabstwa ma zamiar wyjaśnić w nadchodzących tygodniach konkretne miejsca publiczne, które będą musiały spełnić wniosek o paszport szczepień, który będzie wymagany w formie papierowej lub elektronicznej za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji. Około 84% mieszkańców Quebecu otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 70% było w pełni zaszczepionych.

  • Nowe ograniczenia w Australii i Gwinei

W Australii i Gwinei rządy ponownie nakładają lub rozszerzają ograniczenia zdrowotne w celu powstrzymania wybuchu Covid-19. Tak więc pięć milionów mieszkańców Melbourne, drugiego miasta wAustraliaDaniel Andrews, premier stanu Victoria (Nowa Południowa Walia), ogłosił w środę, że pozostanie w więzieniu przez co najmniej dodatkowy tydzień, do 19 sierpnia, z powodu odkrycia nowych przypadków nieznanego pochodzenia.

Drugie miasto w kraju weszło do swojego szóstego pustelnika 5 sierpnia po tym, jak pojawiło się źródło skażenia szkół powiązane z typem Delta, który jest znacznie bardziej zaraźliwy.

Wydaje się, że władze pokładają teraz swoje nadzieje w nowej kampanii szczepień. Nieco ponad 20% Australijczyków otrzymało dwie dawki szczepionki. „Jeśli utrzymamy obecny wskaźnik szczepień, do końca sierpnia dotrzemy do sześciu milionów zaszczepionych osób, co pozwoli nam rozważyć przyznanie większej wolności ludności we wrześniu i październiku”.Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała:

Sytuacja nie poprawia się wcześniej GwineaWe wtorek prezydent zapowiedział wzmocnienie kontroli zdrowia na granicach, wymuszenie noszenia masek, zamknięcie klubów nocnych i „ Inne popularne miejsca rozrywki.

„W wyjątkowym przypadku wymagane są wyjątkowe środki, stosowane z odwagą, determinacją i najwyższą stanowczością.”Alpha Conde powiedział w oświadczeniu gabinetu. Urzędnicy służby cywilnej, w tym ministrowie, będą mieli dostęp do swoich miejsc pracy tylko z kartą zdrowia.

Osoby wjeżdżające do Gwinei „Pochodzący z krajów szczególnie dotkniętych formułą delta” Musi zostać zaszczepiona, dodały władze, nie podając listy zaangażowanych krajów, ale pamiętając, że testy PCR muszą być również dostarczone po przybyciu.

READ  Masowa kampania aresztowań wśród Palestyńczyków w Izraelu

Gwinea oficjalnie odnotowała około 27 112 przypadków Covid-19, w tym 263 zgonów, co według obserwatorów jest zaniżoną liczbą.

Świat z AFP