Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie powtarzajcie naszych błędów”

„Nie powtarzajcie naszych błędów”

„Drodzy Obywatele,

7 lipca będziecie głosować w drugiej turze wyborów do zgromadzeń. Prosimy, abyście nie powtarzali naszych błędów. Skrajnej prawicy nie udało się rozwiązać problemów społecznych w naszym kraju i nie uda jej się to również w Twoim.

I odwrotnie, rząd oparty na nienawiści myśli tylko o własnych interesach i stwarza nowe, jeszcze poważniejsze problemy. Problemy, z którymi Ty i my musimy sobie radzić przez lata.

Dlatego zachęcamy Was do licznego głosowania w wyborach 7 lipca, tak jak to zrobiliście 15 października 2023 roku. Dla nas te wybory mają miejsce po ośmiu latach autorytarnego, prawicowego rządu i nadal macie szansę. Nie powierzaj swojej przyszłości samej tej partii.

Podobnie jak my, Francuzi, mamy długą tradycję walki o wolność, równość, braterstwo i jedność. Nie naśladujcie fałszywych proroków! Tłumienie praw kobiet i mniejszości, upolitycznienie sądownictwa, niszczenie wolności mediów, ataki na słabych i niewyobrażalna żądza władzy są ukrywane pod fałszywym pretekstem.

Dominacja jednej partii politycznej nigdy nie jest dobra i tylko szeroka koalicja może doprowadzić do zmian.

Lata samotności

Po 8 latach demonstracji i oporu obywatelskiego, po tej katastrofie i po latach izolacji od Unii Europejskiej i świata zachodniego odbudowujemy nasz kraj.

W tym okresie w naszym kraju dorastało całe pokolenie, którego edukacja przesiąknięta była nacjonalizmem i propagandą religijną. Pod pretekstem patriotyzmu i solidarności sprywatyzowano usługi publiczne.

Wiemy, że powrót do demokracji i niezależnego wymiaru sprawiedliwości nie jest łatwy i wiele dalibyśmy, aby uniknąć tego doświadczenia i nie popełnić tego kardynalnego błędu 8 lat temu.

Pokornie prosimy Państwa o oddanie głosu 7 lipca. Twój wybór będzie miał znaczenie nie tylko dla historii Francji, ale dla Europy i świata. Wasz wybór jest bardzo ważny dla tych z nas, którzy są bardzo zaniepokojeni rosyjską agresją. Ta Rosja wtrąca się także w wybory w Polsce i Francji.

READ  Polska bramą do broni NATO

2 w tych ostatnich dniachmi Zachęcamy do mobilizowania do głosowania swoich bliskich, przyjaciół i współpracowników. Nie po raz pierwszy jako naród i społeczeństwo pokonaliście trudności próby w decydującym momencie.

Ta chwila nadeszła.

W wyrazie naszej szczerej przyjaźni i szacunku, Polacy z Ruchu Akcji Demokratycznej.

Gdy władzę sprawowała skrajnie prawicowa PS (PiS), Ruch Akcji Demokratycznej liczył ponad milion ludzi i był zaangażowany w demokrację, prawa człowieka i ochronę środowiska. »

Redaktor naczelny najważniejszej polskiej gazety

Gazety Wyborczej.