Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Newsweek twierdzi, że Putin był leczony z powodu „zaawansowanego” raka w kwietniu

Kilku wysokich rangą urzędników, którzy widzieli raport amerykańskiego wywiadu, twierdziło również, że rosyjski prezydent był celem zamachu w marcu.

Od początku wojny na Ukrainie – a nawet wcześniej – zdrowie Władimira Putina było przedmiotem wielu spekulacji. Mówi się, że rosyjski prezydent jest poważnie chory, a niektórzy twierdzą, że ma raka, chorobę Parkinsona lub chorobę autoimmunologiczną. Każdy portret, każde pojawienie się lidera na filmie wideo, każdy znak — uścisk dłoni, sztywność, chwiejny chód, uśmiech — są interpretowane jako kolejny dowód pogarszającego się stanu zdrowia.

Według magazynu NEWSWEEKTemat będzie przedmiotem intensywnych dyskusji w Białym Domu. Według doniesień, pod koniec maja, wywiad przedstawił swoją czwartą kompleksową ocenę, informując, że Władimir Putin przeszedł leczenie zaawansowanego raka w kwietniu, powiedziało trzech urzędników wywiadu, którzy zapoznali się z raportem. NEWSWEEK. Te same źródła dodają, że rosyjski prezydent mógł być celem zamachu w marcu, nie podając szczegółów. Te wybitne postacie obawiają się również, że Putin staje się coraz bardziej podejrzliwy wobec swojej władzy, co według nich sprawia, że ​​jego reakcje i bieg wydarzeń na Ukrainie stają się coraz bardziej nieprzewidywalne.

Chaos czeka na nas, jeśli on umrze

„Pięść Putina jest silna, ale bardziej absolutna”Mówi jeden z funkcjonariuszy, który czytał raporty. „Walka o władzę na Kremlu nigdy nie była tak intensywna pod jego rządami, że wszyscy czują, że koniec jest bliski”.dodaje. Ci trzej wysocy urzędnicy przyznają jednocześnie, że narastająca izolacja rosyjskiego przywódcy coraz bardziej komplikuje zadanie oceny jego stanu zdrowia i tylko wzmacnia spekulacje. „Musimy uważać, aby nie brać naszych pragnień za pewnik”.ostrzega źródło NEWSWEEK. „Nauczyliśmy się – lub nie nauczyliśmy się – tej lekcji na własnej skórze z Osamą bin Ladenem i Saddamem Husajnem”. Informacje, które według amerykańskiego wywiadu mają na temat zdrowia tych dwóch ostatnich postaci, w rzeczywistości opierały się na plotkach podsycanych przez zaangażowane strony – lub ich krewnych – w celu oszukania wroga.

READ  Panel amerykański głosuje za pigułką anty-Covid firmy Merck

Wkrótce po ukazaniu się artykułu Rada Bezpieczeństwa Narodowego wydała Newsweekowi stanowczą odmowę, mówiąc:Doniesienia, że ​​takie oceny zostały dokonane przez wywiad lub zostały zgłoszone prezydentowi, nie są prawdziwe.» Nawet jeśli zgodzili się, że informacje [selon lesquels Poutine serait en train de mourir] Niezawodni, bez Putina nie mogą postawić na randkę ani zasygnalizować swojego poparcia dla Rosji”.Komentarze ze źródła Newsweek podsumowuje: Putin jest na pewno chory… czy niedługo umrze, to tylko spekulacje. Jednak nie powinniśmy być pewni. (…) Nadal jest niebezpieczny, a jeśli umrze, czeka go chaos. Bądź gotów.»